Мінфін: держбюджет на 2023 рік буде надзвичайно жорстким. Чого чекати?

Міністерство фінансів вже планує держбюджет на наступний рік. Усі видатки будуть переглядати та оптимізовувати. Про це розповів міністр фінансів Сергій Марченко.

«Бюджет буде надзвичайно жорсткий. Це бюджет можливостей в умовах війни. Але при цьому є надія, що ми зможемо його профінансувати. Ключове завдання – знаходження коштів, в тому числі за допомогою наших партнерів-країн, щоб профінансувати дефіцит бюджету», – зауважив міністр.

Всі видатки бюджету будуть переглянуті й оптимізовані. Держава профінансує тільки пенсії, зарплати медикам, освітянам, соціальний захист громадян, виплати внутрішньо переміщеним особам і кошти на військову кампанію, на армію.

Нацбанк обіцяє інфляцію у 2023 році на рівні 20% (та близько 30% цього року). Але Мінфін поки не гарантує, що в наступному році буде проіндексовано пенсії та соціальні виплати.

Міністр не став також розголошувати курс гривні, який буде закладено у бюджеті.

«Я не хочу створювати очікування. Але там цифри не катастрофічні. Є сподівання, що більш-менш всі баланси будуть збережені», – підкреслив Сергій Марченко.

Міністр пояснив, для підтримки економіки Україна потребує зовнішньої допомоги у 5 млрд доларів щомісяця. А от армію наша держава фінансує самостійно. На це йде близько 30% ВВП та більш ніж половина бюджету.

Читайте також: прогнози експертів щодо курсу валют.

August 15, 2022

Пошукаємо?