Місцева влада Кривого Рогу планує закупити борошно з націнкою?

Департамент соцполітики виконкому Криворізької міськради планує закупити 400 тонн пшеничного борошна очікуваної вартості у вісім млн грн. При цьому чиновники вже відхилили дешевшу пропозицію і перейшли до оцінки дорожчої, яку пропонує ТОВ “Спарта 2015”. Про це повідомляє видання “Наші гроші. Регіон”.

Товар має бути фасованим в паперові пакети по 2 кг і доставлятися спеціалізованим автотранспортом. Водії (експедитори) та всі працівники, які безпосередньо контактують з товаром, обов’язково повинні мати особисті санітарні книжки.

Для проведення щозмінних передрейсових медичних оглядів водіїв, здійснюючих доставку товарів замовнику в постачальника повинен бути лікар/ лікар лікувального профілю та/або молодший медичний працівник з медичною освітою за спеціальністю «сестринська справа», «лікувальна справа». Якщо учасник процедури закупівлі не має такого спеціаліста, у складі тендерної пропозиції учасник надає копії договору щодо надання йому даних послуг та не менш, ніж двох актів виконаних робіт/ наданих послуг за кожним з договорів за попередні два місяці до дати оголошення закупівлі.

Це викликало хвилю обурення у потенційних учасників закупівлі, адже, як вони зазначають, у законі “Про публічні закупівлі” про це не йдеться.

Окрім “Спарта” у тендері брало участь ТОВ “Новоукраїнський комбінат харчових продуктів” з пропозицією 6 млн. 480 тис. грн., тобто по 16,2 грн/кг за борошно, ймовірно, власного виробництва. Ця компанія вже працювала з департаментом соціальної політики виконкому в 2022 році, однак тоді закупівлі були проведені без використання електронної системи.

На новому тендері через відсутність лікаря лікувального профілю та/або молодшого медичного працівника з медичною освітою за спеціальністю «сестринська справа», «лікувальна справа», для здійснення медичного огляду водіїв транспортних засобів, а також через відсутність копії документа про підтвердження кваліфікації вищевказаних медичних спеціалістів, а також через відсутність відповідної власної технічної бази та фахівців для здійснення перевірки транспортних засобів, не надання фото запропонованого товару, а також експертного висновку, пропозицію вже нібито знайомого постачальника було відхилено.

ТОВ “Спарта 2015” повідомило, що буде поставляти борошно дніпровського виробника ТОВ «ДМК Дніпромлин» по 19,98 грн/кг

Як зазначають в текстах ухвал слідчих суддів, що за версією слідства саме на зерносховищах ТОВ «ДМК Дніпромлин» зберігалася пшениця, яку було примусово відчужено у суб’єктів господарювання за розпорядженнями екс-голови Дніпропетровської ОВА Валентина Резніченка. Однак, в подальшому було виявлено нестачу вантажу, а за фактом зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364 КК України), відкрито кримінальне провадження.

А ще, за даними ЗМІ, нацполіція також розслідує кримінальну справу за фактом продажу за підробленими документами корпоративних прав на ряд дніпровських підприємств на суму 160 мільйонів гривень. Серед них є одне з найбільших борошномельних підприємств регіону ТОВ «ДМК Дніпромлин», в якому бенефіціарним власником є Максим Романенко. Сам Романенко при губернаторстві Олександра Вілкула був секретарем Дніпровської міської ради.

Читайте також про тендер на заміну труб «Кривбаспромводопостачання»

April 28, 2023

Пошукаємо?