Місто-привид Краматорськ: як мешканці Донеччини виживають на лінії вогню, – фоторепортаж

СВОЇ вирушили у прифронтові райони Донецької області. За кілька десятків кілометрів – одна з найгарячіших ділянок фронту: Бахмут, Сіверськ, Соледар. «Руський мір» дістає до нашого пункту призначення – міста Краматорськ снарядами та ракетами. Жити тут під обстрілами небезпечно, а без «благ цивілізації»: води, газу, електрики – нестерпно. Про вимираюче місто в деталях наш фоторепортаж. 

Це мікрорайон Даманський (так-так, тезка Криворізького Даманського). На фото наслідки ракетного удару. Потужний вибух кілька місяців тому зруйнував три багатоповерхівки та покинуте комунальне підприємство. 

Біля руїн проходять комунікації опалення. Влада вже заявила, що опалювального сезону на Донеччині не буде. Все довкола досі усіяно уламками, особистими речами місцевих жителів, склом. 

Але деякі люди все ще тримаються за свої домівки. На житловому масиві немає газу, зрідка включають воду і світло. Місцеві готують їжу на багатті на вулиці або на саморобних грубках. У кожному з будинків-привидів мешкають від 5 до 20 осіб, деякі залишилися геть порожніми. 

А це наслідки обстрілів у одному з тутешніх сіл. Російські снаряди розірвалися у приватному секторі. Там де кілька місяців тому був будинок – тепер вирва. Доля його мешканців, на жаль, невідома. 

Вже цього вівторка, 2 серпня, о 19:00 дивіться продовження «Військових буднів». У другому епізоді СВОЇ Олег Єрмолінський та Віктор Зубченко покажуть тих, хто рятує людей, вивозячи їх з-під обстрілів. 

Читайте також: Як криворіжці допомогли евакуюватися пораненій пенсіонерці з Херсонщини. 

August 1, 2022

Пошукаємо?