На Дніпропетровщині чоловік зливав дані користувачів вебресурсів хакерам. Як убезпечити себе?

На Дніпропетровщині будуть судити зловмисника, який створив програмне забезпечення призначене для підбору паролів користувачів до різних акаунтів. Загалом йому вдалося заволодіти даними з понад мільйона облікових записів. 

Програма працювала за допомогою метода brute force. Це система, яка автоматично підбирає дані, ключі шифрування для входу в обліковий запис.

Після отримання доступу до акаунтів, сервісів електронної пошти, торговельних, рекламних, медійних ресурсів, 19-річний зловмисник продавав цю інформацію на хакерських форумах.

Схему шахрайства викрили співробітники управління протидії кіберзлочинам. Чоловіку оголосили про підозру за ч. 3 ст. 361 та ч. 3 ст. 361-1 Кримінального кодексу України, – створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут. Та віддали під суд. Чоловікові може загрожувати до 8 років увʼязнення.

Нагадуємо, аби не стати жертвою шахраїв в інтернеті, варто убезпечити свій акаунт. Для цього кіберспеціалісти радять налаштувати двофакторну автентифікацію. Інструкція тут:

  1. Оберіть «Налаштування» у додатку
  2. Далі пункт «Конфіденційність та безпека»
  3. Оберіть «Двоетапна перевірка», далі «Встановити додатковий пароль»
  4. Телеграм запропонує ввести та повторити ваш власний пароль
  5. За бажання, можна ввести email на випадок, якщо забудете пароль.

March 1, 2023

Пошукаємо?