На Дніпропетровщині діяв підпільний осередок «компартії більшовиків»

Служба безпеки України виявила підпільні осередки так званої «комуністичної партії радянського союзу». Вони діяли на Дніпропетровщині та ще шістьох регіонах нашої держави. 

Силовики пояснюють, що це підконтрольна фсб російська організація, яка співпрацювала з окупантами. Після повномасштабного вторгнення організатори об’єднання намагались створити в нашій державі розгалужену мережу власних «обкомів».

Їхні мета – закликати до масової підтримки рашистів та облаштовувати «комендатури» для збору розвідданих та підготовки ворожих диверсій.

«Комуністи» агітували приєднуватись місцевих жителів, зокрема колишніх та діючих військових, які розпочинали службу за часів СРСР. У СБУ повідомили, що прокремлівську організацію очолює Юрій Щіпков – керівник «центрального комітету більшовиків», який перебуває у москві.

Окрім Дніпропетровщини, підпільні «філії» діяли у Києві, Харківській, Львівській, Запорізькій, Вінницькій та Чернігівській областях.

Під час обшуків за місцями проживання фігурантів правоохоронці виявили російські паспорти, незареєстровану зброю та боєприпаси, мобільні телефони із доказами листування з російським «куратором», прокремлівські агітаційні матеріали.

Одному з організаторів об’єднання повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України.

March 20, 2023

Пошукаємо?