На Дніпропетровщині завершилася посівна

Дніпропетровська ОВА повідомила про завершення посівної кампанії в області. Вперше аграріям доводилося працювати в умовах війни. Але люди працювали сміливо – виходили на поле і вдень, і вночі.

Зробили все, що запланували. Посіяли майже 1,2 мільйона гектарів пшениці, кукурудзи, ячменю, вівса, гречки, проса, гороху та соняшника. Ще на 750 тисяч гектарів дозрівають озимина», – заявив голова Дніпропетровської ОВ Валентин Резніченко.

Фермери розпочнуть збирання врожаю вже за місяць і розраховують отримати більше трьох мільйонів тонн зерна. Цього має вистачити і Дніпропетровській області, і сусіднім регіонам.

Зазначимо, що загалом в Україні вже засіяли ярими культурами 80,6% від показників минулого року. Разом із Дніпропетровською посівна кампанія завершилася у Вінницькій, Волинській, Житомирській, Закарпатській, Київській, Полтавській, Миколаївській, Рівненській, Тернопільській, Хмельницькій, Черкаській та Чернівецькій областях.

Прем’єр-міністр Денис Шмігаль заявив, що навіть під час війни посівна кампанія в Україні пройшла успішно. Багато аграріїв скористалися пільговими кредитами від держави «5-7-9». Загалом банки видали сільгосп виробникам 38,5 мільярда гривень.

Про те, як розпочиналася посівна кампанія у Криворізькому районі, ми розповідали на YouTube-каналі СВОЇХ.

June 8, 2022

Пошукаємо?