Нацгвардієць з Кривого Рогу просить підтримати петицію про присвоєння звання Героїв України оборонцям Маріуполя

Нацгвардієць з Кривого Рогу Дмитро Палієнко записав відеозвернення, у якому просить українців підписати петицію. У ній йдеться про присвоєння звання Героїв України оборонцям Маріуполя – військовим з частини 3011 Нацгвардії.

Дмитро Палієнко разом із побратимами зустрів повномасштабну війну в Маріуполі. На зерновому елеваторі під аеропортом бійці корегували роботу нашої артилерії. Вони були одними з перших, кого атакували рашисти. Через обстріл Дмитру спочатку відірвало півступні, згодом один зі снарядів розірвався поряд із захисником. Військового паралізувало, уламки пробили шість ребер та легені. Дмитро дивом вижив, а вже наступного дня полк «Азов» доставив бійця до другої лікарні.

Після того, як окупанти захопили медзаклад, нацгвардієць пережив справжнє пекло – тут його, паралізованого, били, катували та підставляли зброю до скроні. Від болю полонений втратив пам’ять, а потім був перевезений до росії.

Завдяки небайдужості свого товариша, молодшого лейтенанта Нацгвардії Владислава Башинського, Дмитра Палієнка обміняли. Додому він повернувся у лютому і зараз проходить реабілітацію в Києві. У паралізованого бійця все тіло у дірках, а деякі уламки і досі не дістали.

«Я стояв за честь і волю України, за суверенітет і її територіальну цілісність. Я стояв за український народ, ми віддавали свої життя і здоров’я за наших людей. Наразі я звертаюся до всіх небайдужих з проханням підписати петицію про надання звання Героїв України мені і моїм побратимам з частини 3011 Нацгвардії України (місто Кривий Ріг), з якими ми боронили Маріуполь від ворожої сили. Вона вкрай важлива для нас, для тих, хто побував у пеклі і зміг повернутися додому. Вам неважко підписати цю петицію, а нам вона надасть сили жити далі».

Підписати петицію можна тут.

March 13, 2023

Пошукаємо?