Навчання під час війни. Розповідаємо, як Міносвіти хоче організувати новий рік у школах

Міністерство освіти України випустило нові рекомендації щодо організації навчального процесу. Загалом відомство передбачило три кроки для запуску шкіл. Є як дистанційне навчання, так і стандартне у класах. СВОЇ розповідають, що планує зробити Кабмін до 1 вересня.

На першому етапі створять спеціальні комісії, які обстежують школи на готовність до навчального процесу та організацію безпеки. До складу перевірки увійдуть рятувальники та поліцейські. За результатами роботи вони мають скласти акт обстеження, який затверджує голова місцевої адміністрації.

Наступний крок – визначити форму організації навчального процесу. Вона залежатиме від ситуації у тому чи іншому населеному пункті. А педагогічна рада кожної школи зможе вирішити, скільки має тривати навчальний тиждень, день, урок та зміна.

При очній формі перебувати у школі можуть рівно стільки людей, на скільки розраховано сховище, куди спускатимуться учні під час повітряної тривоги. Якщо розміру укриття недостатньо, щоб умістити всіх школярів, навчальний процес можуть організувати у кілька змін. Крім того, для підготовки очного навчання МОН рекомендує:

– перевірити школи та територію на наявність вибухонебезпечних предметів,
– перевірити справність сигналізацій, у тому числі й для дітей із порушеннями слуху та зору,
– визначити й розмітити шлях евакуації,
– обладнати укриття для учнів та вчителів,
– створити в школі запаси води та ліків,
– відпрацювати зі школярами правила поведінки під час повітряної тривоги,
– провести заняття з надання першої медичної допомоги,
– при можливості провести в укриття Wi-Fi.

Дистанційна форма навчання залишається у зоні бойових дій. У Криворізькому районі до неї відносять Широківську та Зеленодольську громади. Також навчатимуться онлайн діти на тимчасово окупованих територіях. Рішення про таку форму навчання приймає директор школи.

Окремо виділяють змішану форму навчання, яка поєднує дистанційний та очний режими. За такого підходу лабораторні заняття та контрольні можуть проводити в класах, а начитку теорії — онлайн. При цьому МОН рекомендує проводити навчання для молодших класів очно, оскільки діти потребують живого спілкування.

Фінальний етап — покладання відповідальності за безпеку дітей та співробітників. Її персонально нестимуть директори шкіл.

При повітряній тривозі урок припиняється, а учні з учителями спускаються у сховища. Якщо щось із цього не буде виконано, запитуватимуть у директора.

July 9, 2022

Пошукаємо?