«Не варто очікувати зростання зарплатні у 2023 році». Головне з інтерв’ю політолога Андрія Вігірінського про наступний рік

СВОЇ записали ексклюзивне інтерв’ю з політологом Андрієм Вігірінським. Повне відео ви можете подивитися тут. А нижче ми публікуємо текстову версію головних тез експерта.

Про виклики 2023 року

«Ми маємо усвідомити, що Україна 2021 року — це те минуле, до якого нам скоріш за все повернутися швидко не вдасться. Це в контексті соціально-економічного рівня, людського капіталу, умов життя. Аби повернутися до всього цього, доведеться пройти не менш складний шлях».

«Стабільність — це не про війну. Так само про прогнозованість. Очікування приземлені, але багато в чому вони визначальні».

Про економічну ситуацію та рівень заробітної плати

«У нас рівень безробіття зараз втричі перевищує рівень безробіття 2020 року — року пандемії. Тому навряд чи можна говорити про різке зростання оплати праці в усіх сферах в силу величезної конкуренції. Кабінет міністрів також не передбачає значного зростання заробітної плати наступного року».

«Наприкінці 2022 року інфляція дійде до 30%. Ми має підстави прогнозувати скорочення внутрішнього попиту в силах відсутності ресурсу. Другий рік війни не може бути для домашнього господарства краще за перший рік, протягом якого використовувалися накопичена фінансова подушка».

«Надзвичайно складно буде соціально незахищеним верствам. Людям пенсійного віку при рівні пенсій у три тисячі гривень та подальшому зростанні цін виживати буде дедалі складніше».

Щодо вартості комунальних платежів та забезпечення людей і виробництва ресурсами

«До завершення воєнного стану планували не підвищувати тарифи (на газ те електроенергію — ред.). Я думаю, що цю концепцію доведеться переглядати навесні наступного року».

Читайте також: в Україні планують підвищити вартість споживання води

«За відсутності фінансової підтримки ми не зможемо підготувати наші газові сховища для проходження опалювального сезону 2023-2024 років. Ми хочемо розраховувати, що наші приватне добування та «Укргазвидобування» зможуть забезпечити власними ресурсами та власним видобутком переважну частину наших потреб. Це прогноз, який має дуже багато змінних. За ракетних обстрілів важко вгадати видобуток».

«Якщо відбудеться деокупація Запорізької АЕС та вона працюватиме на користь України, в нас не буде проблем з генерацією енергії. Шість енергоблоків — це достатньо, аби перекрити потреби».

Повторний наступ на Київ та потреби на фронті

«Військове командування розглядає цей ризик як високий. Треба бути готовими. Я думаю, що росія буде наступати з Півночі — за участі білорусі чи без — в той момент, коли вона бачитиме можливим досягнення того результату, до якого вона прагне. Ми повинні готуватися до цього серйозно».

«Нам потрібно все те, що використовується під час наступальних операцій. Це танки, артилерія, снаряди. Тут нічого нового вигадувати не треба. Цього не вистачає».

Як вплине поглиблення відносин між Китаєм та росією на війну та чи варто чекати на зміну політичного режиму у кремлі — дивіться в повній версії інтерв’ю на YouTube-каналі СВОЇх.

Читайте також: потреби в озброєнні та другий наступ на Київ — головне з інтерв’ю головнокомандувача Залужного.

December 26, 2022

Пошукаємо?