Опубліковано законопроєкт про легалізацію каннабісу. Розповідаємо, як працюватиме ініціатива, якщо отримає підтримку парламенту

Тиждень тому Кабінет міністрів підтримав законопроєкт «Про регулювання обігу рослин роду конопель у медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності». Сьогодні на сайті Верховної Ради з’явився текст документа, який невдовзі розгляне парламент.

Якщо ініціатива отримає підтримку нардепів, українські пацієнти зможуть купувати, зберігати та вживати ліки на основі медичної коноплі. Виписувати ліки зможуть лише за електронним рецептом. А займатимуться цим медзаклади всіх форм власності, які мають ліцензію.

Іноземні пацієнти, яким виписали канабіс, зможуть ввозити його в Україну, в обсязі, вказаному в рецепті.

Щодо розробки ліків — цим займуться державні, комунальні та приватні наукові інституції.

Доступ до ринку отримає український бізнес. Компанії культивуватимуть та вирощуватимуть коноплі на території країни. Також підприємці зможуть перевозити та продавати ліки.

Щоб вирощувати медичні коноплі, знадобиться ліцензія та дозвіл від поліції на використання приміщень. Також обов’язковим є договір з випробувальною лабораторією або встановлення на території компанії.

Поліція може безперешкодно перевіряти такі приміщення та брати зразки ліків чи речовин на дослідження.

Також кожна одиниця медичної коноплі та одиниці фасованої продукції повинні бути марковані штрих-кодами. Також вводиться електронний реєстр переміщення сортів конопель та лікарських засобів.

До 1 січня 2033 року вводиться нульова квота на ввезення в Україну сировини та речовин з конопель.

Тепер чекаємо на рішення про легалізацію від Верховної Ради.

June 13, 2022

Пошукаємо?