Осина схема: як одіозний мер Апостолового вийшов із СІЗО

Андрій Оса — міський голова Апостолового, якого ще у вересні затримали за підозрою у розкраданні бюджетних коштів в особливо великих розмірах. Разом із мером по справі проходять його дружина Наталя, перша заступниця Анастасія Василенко, місцевий депутат Артем Ігнатенко та підприємець Владислав Кобриня. Про це ми писали тут.

Річ у тому, що раніше апеляційний суд скасував можливість внесення застави по справі Оси. До цього він ледь не вийшов на волю, тому що суд першої інстанції лишав можливість внесення такої застави в розмірі близько мільйона гривень.

Врешті Оса все одно зміг вийти — цього разу під домашній арешт. За законом, адвокат має право щомісяця спрямовувати до суду клопотання про зміну запобіжного заходу. Розглядає таке клопотання суд першої інстанції. Саме такою можливістю і скористались захисники мера Апостолового. У випадку Андрія Оси розглядом займався суддя Тарас Логвіненко.

До речі, в Логвіненка вже були цікаві ситуації із заставами. Про це писали журналісти інформаційної агенції ГО «Антикорупційна правозахисна рада». Йдеться про затримання організатора мережі з торгівлі наркотиками у Павлограді. Автори статті стверджують, що ним, ймовірно, є Станіслав Власюк, якого вони називають одним з лідерів злочинного угрупування.

Повідомляється, що прокурор просив встановити для Власюка заставу у розмірі 10 мільйонів гривень. Затриманому довелося б шукати ці гроші та доводити їхнє легальне походження. Проте той самий суддя Тарас Логвіненко нібито відмовився встановлювати таку високу суму. Чоловік оцінив вихід ймовірного організатора наркобізнесу із СІЗО у 208 тисяч гривень. Звісно, такі гроші відшукати було легше. 

Схожа ситуація і в кейсі з Осою: спершу під заставу, а потім під домашній арешт. Можна лише здогадуватись, що аби знову не потрапити за ґрати, мер посилається на «стан здоров’я». Подейкують, що у нього знайшли грижу, однак, ходять чутки, що наразі Осу виписали, оскільки лікарі кажуть: він може брати участь у слідчих діях та знаходитися у СІЗО. Тим часом, посіпаки Оси досі на волі, суд навіть не призначає засідання по їх справі.

Питання зміни запобіжного заходу Андрію Осі (на домашній арешт), ще буде переглядатись в суді апеляційної інстанції, де може бути повернуто більш суворий захід – тримання під вартою. Залишається лише розраховувати на об’єктивність та неупередженість феміди та винесення дійсно законного рішення.

Слід зазначити, що у «хворого на грижу» мера Апостолового статки чималі. Ще напередодні виборів разом із дружиною він володів 36 автівками — зокрема, недешевими Toyota Land Cruiser 200 та Lexus RX350. За даними джерел, арешт накладено на близько десятка об’єктів нерухомості та два десятка автівок. Загальна вартість всього майна може складати орієнтовно 100 мільйонів гривень. Законність походження всього переліченого ще доведеться встановити. 

Напевно заробили на машини підприємницькою діяльністю — у 2019 році Андрій Оса задекларував аж 46,5 тисяч гривень. Його дружина більш роботяща — отримала майже мільйон гривень. Проте навіть зараз Lexus RX350 може коштувати понад два мільйони.

Вважаємо, аби дійти до успіху Андрію Осі залишилося лише проголосити себе начальником військової адміністрації міста-фортеці Апостолове. Та поки що він до цього не додумався — намагається просто втриматися на посаді. Джерела Олексія Таймурзіна повідомили, що заслані козачки Оси регулярно навідуються до міської ради та розповідають чиновникам, як «правильно працювати». Сам же мер вірить, що історія може закінчитися для нього позитивно, а він – повернутися в крісло.

December 20, 2022

Пошукаємо?