Перемога та деокупація Криму: прогнози керівника розвідки, українського аналітика, американського генерала

Нещодавно мережу сколихнула заява американського генерала Бена Ходжеса, який раніше командував армією США у Європі. Він вважає, що до середини наступного року ЗСУ зайдуть в Крим та розпочнуть деокупацію півострова.

Також Ходжес «сподівається», що до кінця 2022 Україні вдасться відтіснити загарбників на позиції 23 лютого. На його думку, путінська мобілізація не дасть очікуваних результатів найближчим часом, оскільки потрібні місяці на підготовку набраних до війська громадян.

Керівник Головного управління розвідки українського Міноборони Кирило Буданов дивиться на звільнення півострова ще оптимістичніше. Він заявив, що ЗСУ повернуться в окупований Крим зі зброєю і досить скоро.

«Якщо пам’ятаєте мої висловлювання десь наприкінці травня, то я тоді розказав алгоритм. Я казав, що в черні ми будемо трохи, на жаль, втрачати, в липні буде умовний застій, в серпні почнемо рухи на відновлення своєї території. Взимку війна значною мірою стихне. І після зими почнеться завершення цього конфлікту виходом на першому етапі на адмінкордони станом на 1991 рік», — зазначив Буданов.

Звільнення Криму керівник розвідки прогнозує на кінець весни або навіть раніше.

Більш стримані терміни називає експерт Центра оборонних стратегій, полковник Віктор Кевлюк. На його думку, для звільнення та деокупації територій потрібно провести принаймні 5-6 наступальних операцій. Одна операція вже відбулася — це Харківщина, що майже повністю звільнена.

«Для того, щоб звільнити всі наші території, нам потрібно ще 8-9 місяців. Між операціями існують певні перерви для перекидання сил, поповнення втрат, нарощення угруповань, формування відповідних оперативних побудов. Я думаю, що потрібно 9-12 місяців для того, щоб закінчити гарячу фазу війни, примусити противника скласти зброю і відмовитися від подальших зазіхань на нашу територію. Тому я думаю, що до осені наступного року війна буде тривати», — вважає Кевлюк, та додає, що розмінування України може взагалі тривати десятиліттями.

СВОЇ радять брати до уваги, що будь-які прогнози не є остаточними. Невідомо, якими обсягами інформації володіють експерти та навіть українські розвідники.

October 5, 2022

Пошукаємо?