Пережити енерготерор: Україна домовляється про плавучі електростанції та обладнання для енергетичної інфраструктури

Головна мета нашої країни цієї зими — пережити енерготерор. Зрозуміло, що обстріли з боку окупантів продовжаться. Проте це не привід зволікати та жити в темряві блекаутів.

В короткостроковій перспективі Україні можуть допомогти плавучі електростанції. Туреччина заявила про готовність поставити три-чотири судна, що можуть виробляти електроенергію.

Спочатку планувалося розмістити три кораблі потужністю у 300 МВт поруч з Одесою. Проте через відсутність гарантій безпеки, вирішено розглянути можливість постачання електроенергії через інші країни.

Гендиректорка компанії Karpowership Зейнел Гарезі зауважила, що з урахуванням безпеки плавучі станції компанії краще розмістити у портах Молдови та Румунії, з яких електроенергія передаватиметься лініями електропередач в Україну. Цього може бути достатньо, щоб забезпечити електрикою близько двох-трьох мільйонів будинків.

Плавучі електростанції підключаються до наземних мереж за допомогою кілометрового кабелю. Для виробництва електроенергії баржі спалюють скраплений природний газ, мазут з низьким вмістом сірки або біодизель.

Також такі електростанції пропонує поставити компанія Siemens. Вони мають електростанції потужністю 150-300 MВт.

В «Укренерго» прокоментували виданню, що держкомпанія не веде жодних перемовин щодо плавучих електростанцій. Водночас пресслужба Міненерго відмовилася від коментарів щодо цього питання.

Проте держава заявила, що зможе придбати частину критично необхідного обладнання для відновлення мережевої інфраструктури. Це зроблять за 300 мільйонів євро, що отримає «Укренерго» від кредиту ЄБРР. Ще вісім підстанцій південно-західного регіону реконструюють за 32,5 мільйони євро.

Окрім того, Норвегія виділила 100 мільйонів крон на відновлення енергетичної інфраструктури нашої держави. Гроші потраплять до трастового фонду Всесвітнього банку, що фінансує відбудову України.

Тим часом країни G7 продовжують постачати Україні десятки та сотні генераторів для забезпечення функціонування критичної інфраструктури.

Читайте також: розбираємо переваги та недоліки сонячних панелей, павербанків для ноутбуків та переносних електростанцій.

December 11, 2022

Пошукаємо?