Петиція про легалізацію одностатевих шлюбів набрала 25 тисяч голосів. Тепер її розгляне президент України

На офіційному сайті глави держави набрала необхідну кількість голосів петиція про легалізацію одностатевих шлюбів. Тепер до осені її має розглянути Володимир Зеленський.

Президент має на підставі чинного законодавства або відмовити у легалізації, або доручити розпочати цей процес. У самій петиції необхідність змін мотивують війною з Росії.

«У цей час кожен день може бути останнім. Нехай люди однієї статі отримають можливість створювати сім’ї та мати офіційний документ, що підтверджує. Їм потрібні ті ж права, що й традиційних пар», — зазначила автор Анастасія Совенко у тексті петиції.

Представники ЛГБТ-спільноти також неодноразово заявляли, що беруть участь у війні. Точна кількість солдатів з нетрадиційною орієнтацією на фронті невідома. За різними даними, їх може бути від кількох сотень до кількох десятків тисяч людей.

Зазначимо, один шлях легалізації одностатевих шлюбів — зміни до Конституції. Оскільки стаття 51 основного закону визначає, що в Україні шлюб – це спілка чоловіка та жінки. Внесення таких правок – довгий та важкий процес.

Варіант швидше — передбачити законодавство одностатеві партнерства, які будуть прирівняні до шлюбу з прав і зобов’язань.

July 9, 2022

Пошукаємо?