Під Бахмутом загинув виходець з Кривого Рогу, учасник АТО, Революції Гідності й Афганської війни Володимир Примаченко

Володимир Примаченко став на захист України з перших днів повномасштабного вторгнення. Захищав рідну землю у лавах 2-ї штурмової афганської роти 24 ОШБ ЗСУ «Айдар». 5 червня загинув під Бахмутом Донецької області. Про це повідомляє Національний музей Революції Гідності. 

Володимир Примаченко народився у Кривому Розі. У 1983 році його 18-річного призвали до армії, а звідти розподілили з Керкі до Мари, де точилися бойові дії Афганської війни. Був бортовим механіком і повітряним стрільцем вертольоту Мі-8. 

Згодом переїхав жити до Херсона. Під час Революції Гідності ввійшов до складу 8-ї «афганської» сотні Самооборони Майдану. 

«Нам поставили конкретну задачу – бути щитом між протестувальниками і «Беркутом», – розповідав Володимир Примаченко в інтерв’ю Радіо Свобода. 

Із кінця травня 2014 року допомагав 24-му батальйону територіальної оборони «Айдар» ЗСУ в якості волонтера. Через кілька тижнів записався до лав ЗСУ і вирушив добровольцем боронити Україну у складі «афганської» роти. Мав позивний Херсон, на честь міста, у якому тоді проживав. 

Протягом червня-липня був стрільцем в одній із штурмових груп батальйону. 20 липня отримав контузію, перелом ноги та численні осколкові поранення під час захисту Луганського літовища. 

«Краще про війну нічого не знати, але якщо так уже сталося, я вважаю, що ніхто не повинен бути байдужим. Правильно хлопці-десантники казали: «Краще зустріти ворога з автоматом та у бронежилеті, ніж у трусах та у майці на дивані». Люди повинні розуміти, що це стосується кожного, просто кожного», – згадував Володимир Примаченко події 2014 року.

З 2015 року почав опікуватися захистом ветеранів. Із липня 2019 року очолював київський відділ Міністерства у справах ветеранів України.

Змінив кабінет на бліндаж з початком повномасштабного вторгнення. 5 червня загинув у боях під Бахмутом Донецької області. 

У Володимира Примаченка залишилася дружина Олена та двоє синів Андрій та Ярослав. 

14 червня о 13:00 у Михайлівському соборі столиці відбудеться прощання з воїном. О 15:00 його поховають на Алеї почесних поховань Лук’янівського кладовища. 

Редакція СВОЇХ приносить співчуття рідним захисника. 

Світла пам’ять Герою!

June 13, 2022

Пошукаємо?