Під час війни у Кривому Розі планують витратити майже 360 тисяч гривень на новий дизайн тролейбусів та автобусів

Розслідувачі інтернет видання «Наші гроші. Регіон» проаналізували договір КП «Міський тролейбус» із ФОП Олег Мезен на послуги з дизайнерського оформлення кузовів та салонів рухомого складу (автобусів, тролейбусів). Документ був опублікований 23 лютого після проведення закупівлі за процедурою «відкриті торги з особливостями».

Як пишуть журналісти, КП «Міський тролейбус» замовило 20 послуг з брендування комунальних тролейбусів та автобусів. У вартість робіт, які мають бути виконані переможцем торгів, входить розробка дизайну (макету), друк та поклейка.

Участь у закупівлі взяв один підприємець Олег Мезен. Згідно з укладеною угодою, брендування однієї одиниці транспорту буде коштувати 17 тис. 995 грн. Загальна сума договору 359 900 гривень.

ФОП Олег Мезен зареєстровано в вересні 2014 року, а з 2019 року підприємець регулярно отримує замовлення на дизайнерське оформлення комунального  транспорту – клеїть рекламу, логотипи міста та кольорову світлодіодну підсвітку на комунальні автобуси, трамваї та тролейбуси.

Також «Наші гроші» пишуть, що Мезен здає в оренду КП «Швидкісний трамвай» автомобіль Volkswagen Crafter. Загалом місцевим транспортним підприємствам підприємець надав послуг на суму до 1,7 млн. грн. Багато закупівель проведені без використання електронної системи, тобто з одним учасником.

Зазначимо, що Олег Мезен має зв’язки з родиною директора «Швидкісного трамвая» Русланом Божко. В різні часи Мезен і дружина директора Руслана Божко, Наталія Божко, були керівниками одного підприємства – ТОВ «Всеукраїнський науково-виробничий інститут архітектури та землевпорядкування».

Весь комунальний транспорт Кривого Рогу є дотаційним, здебільшого через безкоштовний проїзд.

Читайте також розслідування про дрони. 

February 27, 2023

Пошукаємо?