Після Херсона: думки президента, Міноборони, МВД та міжнародних партнерів щодо подальшої війни

Поверненням Херсона війна не закінчиться. Попереду в України війна за Донбас, частину Запорізької області та Крим. СВОЇ зібрали головні думки державних діячів, міжнародних партнерів та військових експертів про те, якою війна буде далі.

Президент України Володимир Зеленський

«Не втомлена від війни лише одна людина у Кремлі. Зараз цій людині й військово-політичному керівництву росії потрібна пауза. Вони почали відчувати дію санкцій. Вони почали відчувати незадоволення їхнього суспільства. Вони бояться лише свого суспільства.

Коли росія дійсно захоче миру, ми з вами це відчуємо й побачимо. Зупинити війну, вийти з території, перестати вбивати людей, відшкодовувати кошти за те, що вони нанесли нашій держав, злочинці повинні сісти», — наголосив Володимир Зеленський

 

Міністр оборони Олексій Резніков

ЗСУ не зможуть вражати окупований Крим з HIMARS та іншої зброї, діставшись Дніпра на правому березі Херсонщини. Проте Україна поверне півострів. Резніков вважає, що долю Крима врешті-решт буде вирішено без боїв, можливо, в результаті внутрішньої боротьби в росії.

Олексій Резніков звинуватив нового командувача російськими силами вторгнення у реалізації «доктрини терору» шляхом інтенсивних бомбардувань мирного населення та критичної інфраструктури. Він також сказав, що російська армія під керівництвом суровікіна стала більш дисциплінованою.

 

Керівник Головного управління розвідки Кирило Буданов

До кінця року українська армія ще просунеться значно вперед. До літа вийде на кордон 1991 року. Після завершення війни почнеться дуже серйозний політичний процес, пов’язаний зі змінами в нинішній російській федерації. Від росії від’єднаються певні частини. Росія буде виплачувати репарації. Це призведе до зміщення певного економічного центру, який є в рф, на нашу територію.

 

Радник міністра внутрішніх справ Ростислав Смірнов

«Це буде повзуча війна. Ми будемо звільняти населений пункт за населеним пунктом. Але паралельно з цим проводити успішні контроперації, як було на Харківщині. Там ми дуже повільно просувалися, а потім за два тижні звільнили всю Харківську область. Так само й на Херсонщині», — вважає Смірнов. Повне інтерв’ю з радником дивіться на YouTube-каналі СВОЇх.

 

Канцлер Німеччини Олаф Шольц

Канцлер Німеччини Олаф Шольц наголосив, що виступає проти припинення вогню на умовах Росії.

«Насамперед Росія повинна усвідомити, що ідея диктаторського миру ні до чого не призведе і що не можна просто пройтись фломастером по території й сказати, що це тепер моє. Тому диктаторського миру не буде, має бути інше розуміння», – зазначив Шольц.

 

Екскомандувач Сухопутних сил США в Європі генерал-лейтенант Бен Годжес

«Український контрнаступ почався у вересні… Праве крило контрнаступу в Херсоні, а ліве просувається вбік Маріуполя. Обидві ці лінії націлені врешті на Крим. Крим – це приз, і я вірю, що Крим визволять до кінця наступного літа. увесь цей час до того моменту українці будуть відтісняти російські сили, нищити російську логістику», — заявив Годжес.

 

Джерела газети The New York Times

За даними видання, є все більше натяків від військ на місцях та близьких до них добровольців, що українці готуються до нового сухопутного наступу на південь через Запорізьку область у бік Мелітополя, кидаючи виклик росії, яка утримує всю південну територію.

November 12, 2022

Пошукаємо?