Попереду найскладніший опалювальний сезон. Розбираємось, як підготуватися

Через війну наступна зима може бути найскладнішою в історії незалежної України. Влада вже готується до майбутнього сезону і закликає громадян робити те саме. Пояснення просте: країна може накопичити скільки завгодно газу та вугілля, але це не гарантує, що росія не вдарить по трубах та електромережах, перебивши постачання електроенергії чи опалення до квартир звичайних людей. Розпочати підготовку до такого розвитку подій можна вже зараз. СВОЇ розкажуть, що треба зробити.

Чим запастися

Для початку пара слів про тривожну валізку. Вона має бути у вас — це не обговорюється. Складіть туди документи, гроші та одяг. Також не забудьте запастися свічками, батарейками, сокирою та дровами. Іноді через відключення електроенергії чи газу людям доводиться готувати їжу на вогнищі біля під’їзду. Краще мати все під рукою і при такому розкладі.

У кожному будинку мають бути теплі речі — куртки, шапки, ковдри, теплі шкарпетки. Не забудьте купити парафінові або газові обігрівачі, спальні мішки або зимові намети.

Якщо в приміщенні буде холодно, треба завісити вікна ковдрами і всім зібратися в одній кімнаті. Також можна забратися під стіл, накритий ковдрою. Слідкуйте за обігрівачами – не ризикуйте залишати їх увімкненими на ніч, щоб не сталася пожежа.

Все, що ми пишемо, стосується не лише мешканців прифронтових міст та сіл. Взимку буде холодніше в кожній квартирі — навіть десь на західній Україні. Про 24 градуси в будинку варто забути. У середньому температура в квартирі буде приблизно 18-20 градусів, але не опуститься нижче 16. Тому теплий одяг та ковдри знадобляться кожному.

Вдома краще мати під рукою запас щільної плівки. Сподіваємося, що вона вам не знадобиться. Але принаймні буде чим заклеїти вікна у разі прильоту.

Чим обігріватися у важкій ситуації

На початку війни жителям Ірпеня та Бучі доводилося опалюватись буржуйками. Це недорогий та простий спосіб. Єдині мінуси – буржуйка погано тримає тепло та потребує уваги до безпеки. Наприклад, піч не варто ставити біля стіни, а під неї треба обов’язково постелити лист заліза, щоб уникнути пожежі. Опалюється буржуйка дровами, вугіллям, а іноді й меблями.

У Кривому Розі таку піч можна купити за ціною від півтори тисячі гривень.

Ще одне тимчасове рішення – бензинові та дизельні генератори. Зі зростанням цін на бензин такий альтернативний вид опалення та електроенергії став дорогим задоволенням.

Та й підходить цей варіант більше для приватних будинків. Якщо не хочете дихати чадним газом, у квартирі під генератор доведеться виділити окреме просторе приміщення з вентиляцією. У будь-якому випадку експерти радять ставити пристрій у квартирі, тільки коли мова йдеться про виживання.

Купити бензиновий генератор у Кривому Розі можна за ціною від 11 тисяч гривень.

Що ще можна зробити

Економісти прогнозують, що на тлі війни в Україні продовжиться інфляція. Отже, і ціни зростатимуть.

Запасіться крупами, зробіть закрутки. Все, що ви можете купити за відносно низькими літніми цінами, краще придбати вже зараз. Те саме стосується теплого взуття та речей, про які ми писали вище.

Хочеться бути оптимістами та вірити, що війна закінчиться ще до приходу холодів. Але якщо можна підготуватися до іншого варіанту, то краще зробити це заздалегідь.

July 2, 2022

Пошукаємо?