«Порєшать з пожежниками»: посадовці ДСНС Дніпропетровщини щомісячно отримували 10 мільйонів гривень хабарів від власників ТРЦ

СБУ розкрила корупційну схему в Державній службі з надзвичайних ситуацій. Посадовці ДСНС вимагали хабарі за швидке погодження дозволів на ведення підприємницької діяльності. За гроші рятувальники закривали очі на громадські місця, що нездатні забезпечити захист людей під час російських обстрілів. Таким чином, вони ставили під загрозу життя та здоров’я громадян України.

Насамперед афера стосувалася погодження планів локалізації й ліквідації аварійних ситуацій у торгових центрах, АЗС та інших об’єктах. До корупційної афери долучилися посадовці ДСНС України та керівники управління Дніпропетровщини. Окрім них, у схемі засвітилися високопоставлені «рятувальники» з Харківської, Житомирської, Кіровоградської, Рівненської, Львівської, Чернігівської, Волинської, Чернівецької, Хмельницької та Запорізької областей, а також посадовці інших держустанов, які залучили до участі приватних осіб.

Щомісячні «прибутки» зловмисників від організованої ними злочинної «схеми» становили понад 10 млн грн.

У результаті понад 50 синхронних обшуків по всій Україні викрито десятки посадовців ДСНС, які брали хабарі за фіктивне погодження дозвільних документів з питань пожежної безпеки для громадських будівель і споруд. Окрім того, знайдено додаткові докази про діяльність злочинної групи. Зокрема, відомості про інших учасників та розподіл отриманої незаконної винагороди між ними.

Наразі слідчі Служби безпеки повідомили про підозру першим шести особам злочинної групи за двома статтями Кримінального кодексу України:

— ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою);
— ч. 3 ст. 369 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі).

Наразі триває досудове слідство. Всі учасники злочинної групи будуть притягнені до кримінальної відповідальності. Їм загрожує до восьми років в’язниці.

Заходи з викриття і блокування правопорушень проводили співробітники СБУ за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.

August 31, 2022

Пошукаємо?