Президент відповів на петицію з проханням дозволити виїзд за кордон чоловікам без військового досвіду

Автор ініціативи Юлія Булавіна просила скасувати обмеження на виїзд чоловікам віком від 18 до 60 років під час воєнного стану. Відповідь Володимира Зеленського опублікували на офіційному інтернет-представництві президента. 

«Відповідно до статті 17 Конституції України захист суверенітету і територіальної цілісності держави є справою всього українського народу», – зауважив Зеленський.

За словами президента, у цьому не може бути привілеїв чи обмежень.

Нині ЗСУ та інші військові формування комплектують також і військовозобов’язаними, які не мають військового досвіду та раніше не були на службі, але пройшли підготовку в військових частинах. Це можуть бути навчальні центри, полігони, кафедри підготовки та підвищення кваліфікації тощо.

Окрім того, громадян, які перебувають у запасі й не призвані на військову службу або не залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації можуть залучати до робіт, які мають оборонний характер.

Президент наголосив, що всі обмеження на виїзд за кордон скасують після завершення воєнного стану.

Водночас Зеленський звернувся до Кабміну, аби той опрацював порушені в електронній петиції питання. Адже саме Уряд визначає категорії громадян, які можуть перетинати кордон під час воєнного стану.

Нагадаємо, в Україні можуть дозволити студентам виїзд за кордон.

August 16, 2022

Пошукаємо?