Річниця визволення Бучі, Ірпеня, Гостомеля. Пригадуємо, як українські захисники деокупували Київщину 

В останні дні березня 2022-го українські захисники зайшли у Гостомель, Ірпінь та Бучу. В російській окупації ці міста-герої пробули приблизно місяць. За цей час мешканці Київщини пережили справжнє пекло, тортури і знущання від загарбників. 

У лютому 2022 першими прийняли удар села околиць Бучі Блиставиця, Синяк, Гаврилівка, Здвижівка, Луб‘янка, Мироцьке. Місяць окупації кляті росіяни тероризували цивільне населення Бучі. 31 березня українські війська зайшли у Бучу, де найтяжчі бої відбулись на вулиці Вокзальній, яка веде до Ірпеня. Саме там українські оборонці знищили колону російської бронетехніки, яка намагалась прорватись далі на Київ.

За інформацією Генеральної прокуратури України, за час окупації у Бучі було вбито приблизно 700 цивільних. Ексгумували 422 тіла, а по всьому Бучанському району – 1173. 278 жителів Київської області вважаються зниклими безвісти.

Наразі 80% місцевих жителів повернулися у Бучу – це понад 40 тис. осіб. Понад 3 тисячі об’єктів були знищені чи пошкоджені росіянами.

28 березня 2022 року, українські захисники звільнили Ірпінь. Місто стримало ворога на шляху до столиці та отримало звання «Ірпінь – місто-Герой». Російські загарбники перебували там 23 дні. Унаслідок запеклих боїв було зруйновано 70% соціальної та житлової інфраструктури Ірпеня.

Більшість мешканців Ірпеня евакуювалися в кінці лютого – на початку березня. Але вже з перших днів весни залишати місто самотужки, поза гуманітарними коридорами, стало небезпечно. Протягом місяця, поки тривали бої, місцевих жителів евакуювали групами через піший перехід під зруйнованим мостом на Романівку – під обстрілами й з ризиком для життя. Після руйнування залізничних колій це був єдиний спосіб залишити Ірпінь, усі інші напрямки обстрілювалися та контролювалися ворогом.

Нині Ірпінь продовжує оговтуватись від навали росіян: чимало місцевих повернулися у рідні домівки, наразі триває відбудова міста.

Гостомель звільнили від окупантів услід за Ірпенем. Місто стало однією з найгарячіших точок російсько-української війни. Там бої не припинялися ні на день: ворог знущався з мирного населення, займався мародерством.

March 31, 2023

Пошукаємо?