Саміт G20: Володимир Зеленський презентував українську формулу миру

Президент України заявив під час онлайн виступу, що «Мінська-3» не буде. Володимир Зеленський підкреслив, що зараз настав час, коли війну росії потрібно і можна зупинити. 

«Не варто пропонувати Україні компроміси із совістю, суверенітетом, територією та незалежністю. Ми поважаємо правила, і ми люди слова. Україна завжди була лідером миротворчих зусиль, і світ це бачив. І якщо Росія каже, що нібито хоче закінчити цю війну, хай доведе це діями», – зауважив Володимир Зеленський.

Президент озвучив українську формулу миру з 10 пунктів:

1. Радіаційна та ядерна безпека. росія має вивести бойовиків з території ЗАЕС. На станцію мають повернутися українські працівники та місія МАГАТЕ.

2. Продовольча безпека. «Зернова угода» має бути продовжена безстроково та розширена, зокрема, на порти Миколаїв та Ольвія.

3. Енергетична безпека: захистити небо системами ППО, відправити міжнародної місії на енергооб’єкти України, обмежити максимальні ціни на російські енергоресурси.

4. Звільнення всіх полонених і депортованих.

5. Виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку.

6. Виведення російських військ і припинення бойових дій.

7. Повернення справедливості. Спеціальний трибунал щодо злочину агресії росії проти України та створення механізму репарацій.

8. Протидія екоциду, у тому числі розмінування українських земель.

9. Недопущення ескалації: укласти «Київський безпековий договір» з гарантією безпеки Україні.

10. Фіксація закінчення війни після того, як усі попередні пункти будуть виконані.

 

November 15, 2022

Пошукаємо?