Що буде з доларом далі — зібрали головні прогнози експертів

У наступні декілька тижнів курс долара має повернутися ближче до офіційного. Таку думку висловлюють одразу декілька фінансистів та банкірів.

«Зараз ажіотажний попит явно має психологічну складову, адже населення і бізнес з настороженістю сприйняли різке одноразове підвищення офіційного курсу долара», — зазначив голова департаменту макроекономічних досліджень групи ICU Віталій Ваврищук.

Фінансовий експерт Віталій Шапран вважає, що НБУ зробив офіційний курс занадто високим. Він упевнений, що правильніше було б підвищити курс до 33-34 гривень.

«Реакція ринку була природною – рівень води піднявся і те, що раніше було берегом, стало дном. Тепер в обмінних пунктах понад 40, але така ситуація протримається недовго, НБУ і банки впораються. Враховуючи профіцит валюти на міжбанку, курс за тиждень повинен повернутися до якоря – у 36,6 гривні», — спрогнозував фінансист.

Песимістичний прогноз дає організація CASE Україна, яка проводить економічні дослідження, аналіз та прогнозування макроекономічної політики. Євген Дубогриз вважає, що до кінця року долар, скоріше за все, далі дорожчатиме. На курс впливають фундаментальні фактори, так чи інакше пов’язані з війною: зростаючий дефіцит бюджету, подальша емісія гривні та зменшення міжнародних резервів.

Також зберігається високий попит на долар на глобальному рівні: інвестори масово переказують гроші саме у доларові активи. Динаміка курсу також залежатиме від обсягів міжнародної фінансової допомоги. «Якщо її буде менше, ніж 5-6 млрд на місяць, то повільна девальвація триватиме, — говорить Дубогриз. — Поки що це базовий сценарій».

Нагадаємо, що 29 липня у криворізьких обмінниках курс долара сягнув 42,8 гривні. Валюта різко подорожчала після того, як 21 липня Нацбанк вирішив знизити офіційний курс гривні.

July 30, 2022

Пошукаємо?