Що чекає на продовольчий ринок взимку — прогнози економіста та приклад гречки

Український економіст Андрій Новак розповів, що наразі ціни досягли найбільшої точки, далі буде вже легше.

«Найбільший інфляційний пік ми пройшли в середині цього року, далі якщо і буде зростання цін, то воно буде незначне», вважає Новак.

За його словами, на сьогодні загальна інфляція складає близько 20-22% у річному вимірі. Якщо враховувати споживчий кошик, за яким живе кожен українець, то реальна інфляція складає приблизно 30-35%.

Ціни утримаються за двох чинників: має не подорожчати пальне, а уряд повинен виконати обіцянку та заморозити вартість комунальних послуг.

Проте вже зараз фіксується зростання ціни на найпопулярнішу крупу. Так, якщо минулого місяця гречка коштувала 92,7 гривні за кілограм, то тепер її ціна зросла в середньому на 2 гривні.

Цього сезону в Україні зберуть 90-95 тисяч тонн гречки, але на весь сезон до вересня наступного року цього може і не вистачити. Однак вдасться зробити крупу дешевшою.

Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький вважає, що нижчі ціни на гречку українці побачать у жовтні-листопаді. Деякі експерти прогнозують, що ціна може знизитись до 60-70 грн за кілограм.

September 7, 2022

Пошукаємо?