Швидко прийняли, швидко скасували: резервісти, військовозобов’язані та призовники знову можуть вільно пересуватися країною

Начальник Генштабу ЗСУ скасував вимогу, яка обурила громадськість 5 липня. Йдеться про те, що резервісти, військовозобов’язані та призовники мали повідомляти у свої військкомати про зміну місця проживання. Це стосувалося навіть поїздки до сусіднього району.

Новина викликала гнів у соцмережах на адресу Генштабу. Не допомогли навіть додаткові роз’яснення військових, які посилалися на закон від 1992 року. А СВОЇ розбиралися у нових правилах залишення місця проживання разом із юристами.

Надвечір нову вимогу розкритикував сам президент Володимир Зеленський. Він попросив Генштаб надалі погоджувати такі рішення з ним, викликав на доповідь міністра оборони Олексія Резнікова та Головнокомандувача Валерія Залужного. Тепер влада розробить новий документ про порядок переміщення в умовах воєнного стану.

«Оновлений документ буде розроблено на підставі змін до законів України та підзаконних нормативно-правових актів, які регулюють переміщення громадян в умовах військового стану. Існуюча законодавча база не враховує реалії сьогодення і не забезпечує ефективних мобілізаційних механізмів», — заявив Валерій Залужний.

Коли буде проголосовано новий законопроєкт, наразі невідомо.

July 6, 2022

Пошукаємо?