Співробітникам «Арселора» можуть затримати виплату зарплати. Чому?

Офіс Генерального прокурора звернувся до українських банків з вимогою виконати рішення Шевченківського суду Києва від 30 листопада та заблокувати гроші на всіх рахунках підприємства. Про це повідомляє прес-служба «АрселорМіттал Кривий Ріг».

4 січня всі рахунки промгіганта заблокували через судову суперечку щодо ренти на використання корисних копалин. На підприємстві це вже встигли назвати тиском держави на іноземного інвестора.

Артем Філіп’єв, заступник генерального директора з адміністративних питань «АрселорМіттал Кривий Ріг», публічно заявив про труднощі у нарахуванні зарплат працівникам.

«Обурливо, що правоохоронні органи готові паралізувати роботу найбільшого гірничо-металургійного підприємства країни та поставити під загрозу понад 20 000 осіб, які не отримають свою зарплату вчасно. Ці звинувачення та арешт рахунків не мають під собою підстав, і ми захищатимемо законні інтереси нашого бізнесу, а також наших численних співробітників, постачальників та партнерів».

За інформацією СВОЇХ, Укрсиббанк офіційно відмовив підприємству зарахувати зарплату на картки співробітників АМКР. Загалом на рахунках трьох українських банків заарештували близько 6 мільярдів гривень. Зарплату працівникам мали виплатити 5 січня. Наразі керівництво промгіганта шукає шляхи вирішення ситуації.

Нагадаємо, розгляди розпочалися в листопаді, коли Генпрокуратура та СБУ відкрили кримінальну справу стосовно одного з керівників АМКР. Із власних джерел СВОЇМ відомо, що йдеться про топ-менеджера Сергія Плічка, якого викрили в ухиленні від сплати податків. На думку правоохоронців, через його дії бюджет не отримав 2,2 мільярда гривень від ренти за видобуток залізної руди.

В офісі Генпрокурора повідомили, що заарештовані гроші на рахунках промгіганта — це речові докази у справі про ухилення від сплати податків.

«Згідно з матеріалами кримінального провадження встановлено, що з цих рахунків не провадилися відрахування зі сплати податків, зборів та інших загальнообов’язкових платежів, а також для виплати заробітної плати», — йдеться у повідомленні.

Прокурор подав клопотання про арешт рахунків задля відшкодування збитків, заподіяних бюджету України у розмірі 2,24 мільярда гривень, та забезпечення спеціальної конфіскації.

January 5, 2022

Пошукаємо?