Суд в Гаазі видав ордер на арешт путіна. Що це значить?

Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт путіна і уповноваженої у справах дитини львової-бєлової. Відповідне розпорядження опубліковане на сайті МКС. Наводимо цитату нижче.

«На підставі клопотань прокуратури від 22 лютого 2023 року Палата попереднього провадження ІІ визнала, що є розумні підстави вважати, що кожен підозрюваний несе відповідальність за військовий злочин у вигляді незаконної депортації населення та незаконного переміщення населення з окупованих територій України до російської федерації, на шкоду українським дітям».

Як пояснив Генпрокурор Андрій Костін, це означає, що за межами росії путіна мають заарештувати та передати до суду: «Світові лідери тричі думатимуть, перш ніж тиснути йому руку або сідати з ним за стіл переговорів».

Андрій Єрмак також прокоментував цю подію:

«Їх підозрюють у незаконному примусовому переміщенні українських дітей. Це означає, що вони можуть бути заарештовані на території країн, які ратифікували Римський статут. Хочу нагадати, що Україна системно співпрацює з МКС. Також працює Координаційна рада України з питань захисту та безпеки дітей, завданням якої є припинення насильницької передачі чи депортації дітей з України до рф та повернення і возз’єднання сімей відповідно до інтересів дитини та до міжнародного права. У провадженнях, які розслідуються в Україні зафіксовано понад 16 тис. випадків примусової депортації дітей. Справжні цифри можуть бути кратно більшими. 308 дітей наразі вдалося повернути. Це досить важкий процес, але ми працюємо над цим».

Ордер не означає, що завтра путін опиниться на пляшці, проте закріплює для міжнародної спільноти тезу, що путін несе особисту відповідальність за воєнні злочини скоєні в Україні.

 

March 17, 2023

Пошукаємо?