СВОЇ провели рейд по точках продажу безакцизних цигарок і алкоголю в Кривому Розі

9 грудня журналісти СВОЇх пішли в рейд по місцях продажу безакцизних цигарок та алкоголю у Саксаганському районі. Лише біля зупинки «Космонавтів» ми відшукали три точки з «паленою» продукцією. 

Цигарки сумнівного походження нашій Каріні Гутяр продали у «Будинку мод» та в магазині «Градуси», ще один кіоск з «паленкою» розмістився біля «АТБ» на вулиці Космонавтів.

Товар лежав прямісінько на прилавках. На запитання журналістки про відсутність акцизу, одна з продавчинь відповіла, мовляв, так і треба. Побачивши камеру, жінки квапливо зачиняли кіоски.

Зауважимо, за рахунок акцизного податку на роздрібну торгівлю алкоголем та тютюновими виробами наповнюється бюджет Кривого Рогу. У 2023 році планується отримати від алкоголю 58 мільйонів гривень податків, а від продажу цигарок – 270 мільйоні. Можна лише уявити, скільки грошей могло б потрапити у міський бюджет, якби правоохоронці контролювали дотримання законів.

Анонімні джерела СВОЇх повідомляють, з одної точки може йти від 7 до 12 тисяч гривень в місяць на те, аби поліція «закривала очі» на таку діяльність. У прифронтовому Кривому Розі може бути близько 350 точок з контрафактом. А це від 2,5 до 4,2 мільйона гривень, які йдуть повз бюджет міста щомісяця.

В усіх трьох випадках СВОЇ викликали правоохоронців. Слідчо-оперативна група відділення поліції №4 взяла пояснювальну заяву від журналістів, але цього виявилося замало для вилучення безакцизних товарів з прилавків.

СВОЇ стежитимуть за розвитком ситуації та вже готують звернення до Генпрокурора Андрія Костіна, голови Нацполіції Ігоря Клименка, керівника Головного управління Нацполіції у Дніпропетровській області Анатолія Щадила, керівника Криворізького районного управління поліції Володимира Васильєва через бездіяльність правоохоронців на місцях. І звісно ж продовжимо подібні рейди вже за іншими адресами. Це лише початок.

December 9, 2022

Пошукаємо?