Бюджет деградації: СВОЇ проаналізували головний фінансовий документ, за яким місто житиме у 2023 році

У листопаді міська рада ухвалила бюджет на 2023 рік. По доходах і видатках він складає 7,9 млрд. Це на майже два млрд менше, ніж попередній. СВОЇ проаналізували головний кошторис міста і познайомлять вас з ним. Зазначимо, що сесії зараз проходять у закритому режимі, а проєкти рішень не публікуються у загальному доступі.

ЗВІДКІЛЯ НАДХОДИТИМУТЬ ГРОШІ У БЮДЖЕТ

Отже, бюджет 2023 року – це бюджет, утворений під час війни. Основні надходження відбуваються від доходів фізичних осіб – 64% , або 4,1 млрд грн. Промислові підприємства платитимуть менше, але військовий податок – збільшився. По інших надходженнях: плата за землю – 2,6 млрд грн, податок на нерухоме майно — 6 млн грн, єдиний податок – 279 млн грн, акцизний податок на пальне – 60 млн грн, акцизний податок на алкоголь – 58 млн грн, тютюн– 270 млн грн, рентна плата за користування надрами – 40 млн грн (це на 233 млн менше, ніж торік через призупинення роботи промпідприємств).

ЩО ОФІЦІЙНО РОЗПОВІЛИ ПРО БЮДЖЕТ МІСТА

За офіційною інформацією, яку надало Управління преси виконкому, видатки, пов’язані з воєнним станом, у бюджеті міста на 2023 рік майже 700 мільйонів гривень, зокрема 300 млн підуть на централізовані закупки. Майже 44 % всіх бюджетних коштів підуть на виконання соціальних програм, підтримку медицини, освіти, галузей, які забезпечують життєдіяльність Кривого Рогу.

ГРОШІ НА ПІАР

При цьому прес-служба виконкому не оприлюднила інформацію, яка стосується витрат на піар так званої «військової адміністрації» міста і самого виконкому. Наприклад, 25,2 млн грн виділяються на підтримку КП «Інститут розвитку міста». Чули про його роботу взагалі? З цієї суми 8,7 млн грн піде на зарплату 33-х співробітників «інституту» та інші витрати. А понад 16 млн грн — на піар «ровної» влади в афілійованих ЗМІ.

На комунальний телеканал «Рудана» виділяють 24 млн грн. Для порівняння у 2020 році сума на ТРК становила 19 млн грн.

ЩО ПО ТРАНСПОРТУ І ДОРОГАХ?

У бюджеті на 2023 рік не закладені кошти на закупівлю автобусів або іншого міського транспорту. При цьому на комунальний транспорт виділяють 1 млрд 109 млн грн, аби покрити збитки від безкоштовного проїзду. При цьому на дорогах міста вже давно не вистачає автобусів великої місткості, особливо гостро питання постає зараз. Адже маршрутки не можуть впоратися з потоком пасажирів, а тролейбуси і трамваї працюють в обмеженому режимі через проблеми зі світлом.

На утримання доріг виділяють 200 млн, 700 млн грн на їх поточний ремонт, 10 млн грн – на ремонт зовнішнього освітлення і 50 млн грн – на його утримання.

При цьому грошей на ремонт або утримання укриттів не передбачено у бюджеті взагалі.

КОМУНАЛЬНІ ПІДПРИЄМСТВА

Для полегшення проходження опалювального сезону на підприємство «Криворіжтепломережа» виділяють 60 млн грн, «Кривбасводоканал» — 50 млн грн. «Сансервіс» отримає 91 млн грн на догляд за клумбами та деревами, «Центр поводження з тваринами» — 21,4 млн грн.

ДИСТАНЦІЙКИ НЕ БУДЕ?

На освіту закладено 1 млрд 807 млн грн з розрахунку, що наступного року діти підуть до школи та у садочки. 77,8 млн грн передбачено на продукти харчування і ліки. Дітей ясельного віку будуть годувати на 40 грн в день, вихованців дитсадків — на 46,8 грн. Тобто, місто буде відшкодовувати половину витрат на харчі. Іншу — мають сплачувати батьки.

Учні 1-4 класів продовжать харчуватися безкоштовно на 18 грн, діти пільгових категорій — на 28,6 грн у день (було 22 грн).

Щодо зарплат педагогам, видатки заплановані на рівні 2022 року з розрахунку мінімальної зарплати 6700 грн та розміру посадового окладу працівника І тарифного розряду єдиної тарифної сітки — 2893 грн.

December 9, 2022

Пошукаємо?