Телефонна розмова Зеленського та Сі Цзіньпіна: про що домовились лідери двох країн?

26 квітня відбулася телефонна розмова президента України та лідера КНР. Володимир Зеленський та Сі Цзіньпін обмінялися думками щодо «мірного плану» Китаю та формули миру, яку просуває Україна. 

«Ніхто не бажає миру більше, ніж український народ. Ми – на своїй землі і боремося за наше майбутнє, реалізовуючи невід’ємне право на самооборону. Мир має бути справедливим і стійким, заснованим на принципах міжнародного права та поваги до Статуту ООН. Не може бути жодного миру за рахунок територіальних компромісів. Територіальна цілісність України має бути відновлена в межах 1991 року», – підкреслив Володимир Зеленський.

Китай направить спецпредставника з євразійських справ до України та інших країн для проведення поглибленого спілкування з усіма сторонами щодо політичного врегулювання української «кризи» (так у Китай називають війну – ред.)

«Діалог та переговори є єдиним життєздатним виходом з української кризи, і ніхто не виграє ядерної війни», – наголосив Сі Цзіньпін.

Під час годинного спілкування обговорили весь комплекс актуальних питань двосторонніх відносин та шляхи зміцнення українсько-китайського партнерства. Адже до повномасштабного російського вторгнення Китай був торговельним партнером України номер один.

Після розмови стало відомо, що Володимир Зеленський призначив Павла Рябікіна послом України в КНР. Раніше Рябікін був міністром стратегічних галузей.

 

April 26, 2023

Пошукаємо?