Термінові «референдуми» та «мобілізація» на окупованій території. Чим це загрожує?

російські посіпаки на окупованих землях Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької області оголосили про плани провести негайні «референдуми» про приєднання до рф. Іншими словами, через власних гауляйтерів росія погрожує анексувати нові території України. 

Терористи на Луганщині та Донеччині вже призначили дату «референдуму» на 23-27 вересня. А на Херсонщині виступили за створення «добробатів», тобто «мобілізацію» серед місцевих мешканців.

ОНОВЛЕНО: на Херсонщині та Запоріжжі також запланували «референдуми» на 23-27 вересня.

На цьому тлі 20 вересня госдума рф внесла зміни до Кримінального кодексу, посиливши покарання за «добровільну здачу в полон» (до 10 років) та мародерство (до 15 років колонії). Також в законодавство ввели поняття «мобілізація», «воєнний час» та «воєнний стан».

Чому путін марить «референдумами»?

Росія йде за вже відпрацьованим алгоритмом анексії нових територій. Як у випадку з Кримом, вона прагне провести спочатку референдум про проголошення незалежності окупованої території. Потім самопроголошені представники «незалежного народу» мають звернутися до рф з проханням увійти до її складу. Тобто стати черговим федеральним округом росії. Так було з Кримом та Севастополем.

Кремль вже визнав незалежність «народів» Луганщини та Донеччини. Тому, з точки зору окупантів, так звані «лднр» вже одною ногою у рф.

«Ядерний попіл» повертається?

Російські пропагандисти заговорили про можливість ядерного удару по Україні в разі, якщо ЗСУ продовжить контрнаступ на анексованій території.

За логікою горлянок кремля, звільнення ЗСУ окупованих територій після «референдумів» буде розцінюватися як акт агресії проти рф.

Нема жодної паніки?

В Інституті вивчення війни (ISW) вважають, термінове обговорення «референдумів» щодо анексії Луганської та Донецької області свідчить про паніку у ворога, зокрема серед осіб, які ухвалюють рішення в кремлі. У рф закінчуються можливості зупинити наступ ЗСУ. Наші воїни вже перейшли річку Оскіл та просуваються далі на схід. Кремль відчайдушно намагається мобілізувати додаткові сили, але створити значну бойову міць в нього не виходить.

В ISW наголошують, російські сили не контролюють усю Донецьку та Луганську області. Чого казати про Запорізьку чи Херсонську.

Таким чином, анексія цих територій призведе до анексії росією областей, які, за визначенням кремля, будуть частково «окуповані» законною українською владою та українськими силами, що наступають.

«Часткова анексія на даному етапі також поставить кремль у дивне становище, вимагаючи, щоб українські сили не окупували «російську» територію, і принизливе становище, коли він не може забезпечити виконання цієї вимоги», – кажуть в ISW.

Реакція України

Голова Офісу Президента Андрій Єрмак наголошує, заяви посіпак кремля нікчемні. Усе вирішиться на полі бою.

«Наївний шантаж погрозами і страшилками «референдумів», «мобілізацій» від тих, хто вміє воювати лише з дітьми і мирними людьми… Так виглядає страх розгрому. Ворог боїться, примітивно маніпулює. Україна вирішить російське питання. Загрозу можливо ліквідувати лише силою», – повідомив Єрмак.

Нагадаємо, Володимир Зеленський неодноразово заявляв, у випадку проведення «псевдореферендумів» Україна відмовиться від переговорів з рф.

September 20, 2022

Пошукаємо?