СВОЇ разом з волонтерами відвезли гуманітарну допомогу людям у звільнений Ізюм (фоторепортаж)

Вперше на зйомку журналіст Олег Єрмолінський та оператор Віктор Зубченко виїжджали з багажником повним гуманітарної допомоги. Люди в Ізюмі витримали 7 місяців окупації. Зараз їм дуже потрібна їжа, засоби гігієни, теплий одяг та ковдри. Довезти найнеобхідніше у звільнене місто було непросто. 

Через заходи безпеки караван машин волонтерів не пропустили до міста. Тож нам довелося ночувати в авто просто на трасі.

Новий день – ще одна спроба. На цей раз вдала – ми у місті. Мобільного зв’язку і інтернету тут немає, у розмовах з місцевими з’ясовуємо, люди виживають без води, електрики та газу.

Те, що армія рф зробила з містом, важко передати словами. Ось звичайна панелька, на яку російський літак скинув авіабомбу. По середині усі поверхи склалися та поховали під собою понад 50 мешканців. Загинули цілі родини. Дехто повільною смертю, адже ані рук, ані техніки для розбору завалів тоді не було.

Під час бомбардувань місцеві ховалися у квартирах за стінами, якомога далі від вікон. На цьому фото вибите скло в будинку. Проте всередині все ще можуть жити люди. Росіяни відібрали та понівечили  машину місцевого жителя. Доля власника авто невідома.

Відплата наздогнала, в прямому сенсі цього слова, окупантів під час наступу ЗСУ. Ще одна «віджата» машина залишилася на блокпосту рашистів.

Це вже «машинки» цікавіші. «Підсмажені» танк та бронемашини окупантів. На нашому шляху траплялася техніка й в кращому стані. Це так званий російський ленд-ліз.

Пряме влучання ЗСУ. Розібрало, як конструктор.

Ще б пак, паління вбиває. Це, до речі, російська пачка цигарок. У посадці навкруги розкидано не лише метал, а й «живу силу» армії рф. Ідентифікувати тіла окупантів можна буде лише за тестом ДНК. Хоча, кому вони потрібні на їхній батьківщині.

Як ізюмці зустрічали волонтерів та що розповіли про окупацію, дивіться у новому епізоді «Військових буднів» на нашому YouTube каналі.

September 20, 2022

Пошукаємо?