«Тисячка» замовила спецліжка за ціною вдвічі вищою за ринкову, – розслідування журналістів

Розслідувачі видання «Наші гроші» дослідили тендер у «Прозорро», який оголосила КП «Криворізька міська лікарня» №2. Заклад замовив спеціальних медичних ліжок та матраців для них на 19 мільйонів гривень. Журналісти стверджують, що тендерні ціни вдвічі перевищують рівень цін в магазинах.

Йдеться про чотирисекційні ліжка OSD-B02P з електроприводом та регулюванням висоти китайського виробництва «Жонгшан Аоліке медікал еквіпмент технолоджі Ко, Лтд». Вони придбані по 105 тисяч гривень. У відкритих джерелах такі ж ліжка продаються по удвічі меншій ціні – 69 тисяч гривень.

Інші реанімаційні функціональні ліжка OSD-A232P-C придбані по 49 тисяч гривень. Той самий виробник з Китаю. У магазинах такі продаються по 28 тисяч гривень.

Стандартні медичні ліжка МЛФ-104 придбані по 30 515 гривень від українського виробника ТОВ «Ір сом». І Інтернеті їх можна знайти по 16 тисяч гривень.

Окремо тисячка закупила 500 матраців з протилежневим ефектом OSD-P021 китайського виробництва по 4 476 грн за штуку. Ці ціни відповідаються тим, що на медичних сайтах.

Є ще такий нюанс. Ціни в Інтернеті вказані без урахування доставки. В ціни ж у «Прозорро» друга лікарня включила доставку. Однак за інформацією «Наших гроші», ці обставини не можуть вдвічі підняти ціну закупівлі.

Тендер виграла фірма ТОВ «Гром Компані», створена лише цьогоріч. І це її перший підряд. На торгах не було жодного іншого конкурента, який би міг збити ціну до ринкового рівня. ТОВка зареєстрована в Одесі на Генадія Карпенка.

Нагадаємо, що тисячку очолює Олена Климович – особистий лікар Юрія Вілкула. Сам вона у 2020 році повідомила про серйозні проблеми зі здоров’ям тодішнього кандидата в мери Вілкула напередодні другого туру виборів. Тоді Юрій Вілкул зняв свою кандидатуру на користь покійного Костянтина Павлова.

December 20, 2022

Пошукаємо?