У Кривому Розі подорожчає борошно — пояснюємо причини

Налагодження експорту зерна призведе до зростання цін на ринку. Це прогнозують аналітики Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ). Раніше вартість борошна була порівняно низькою через блокування морських портів.

«Це призвело до обвалу цін на пшеницю через надлишкову пропозицію на внутрішньому ринку, оскільки Україна вирощує в 3-4 рази більше пшениці, ніж споживає», — зазначила Світлана Литвин з УКАБ.

Минулого року Україна встановила рекорд та зібрала 32 мільйони тонн пшениці за внутрішньої потреби у 7 мільйонів тонн. Велику частину зерна вдалося експортувати до початку війни, проте решта залишалася у портах через блокаду з боку рф.

Зараз експорт поступово відновлюються, і ціна на пшеницю почала повільно підійматися. Окрім того, на вартість борошна будуть впливати енергоресурси та паливо, які потрібні для виробництва й доставки продукту до супермаркетів.

«В налагодженні експорту мають бути зацікавлені всі, тому що в протилежному випадку в аграріїв не буде фінансової змоги продовжувати своє виробництво. Це може призвести до суттєвого зменшення обсягів виробництва та до стрімкого зростання цін вже наступного року», — додала Литвин.

Точний прогноз щодо ціни борошна аналітики не називаються. Проте кажуть, що надалі вартість буде залежати від повернення експортних показників на довоєнний рівень.

Читайте також: під час зустрічі Зеленського, Ердогана та Гутерреша обговорили «зернові» угоди

August 20, 2022

Пошукаємо?