У Кривому Розі помер поет, педагог та громадський діяч Микола Скиба

6 жовтня про гірку втрату повідомила донька Миколи Максимовича. Йому було 70 років.

«Тату, таточко, батьку! Я назавжди буду Миколівною, чуєш? Пробач, що був без нас в ці дні, пробач, що не показав, де у м’яча ручка онукам. Прости мене», – написала Софія Скиба.

Микола Скиба народився 28 лютого 1952 року у маленькому селі Красний Під неподалік Кривого Рогу. У його батька було троє синів. Микола був старшим. Закінчив школу в смт Широке, Дніпропетровський університет, аспірантуру у Запорізькому педінституті.

25 років викладав українську мову у Слов’янському педінституті та Криворізькому державному педагогічному університеті. Працював журналістом, був автором та співавтором наукових та науково-методичних праць. Його художні твори побачили світ у періодичних виданнях України та Канади. У співпраці з різними композиторами (переважно – з Олексієм Грицишиним) написав кілька пісень, у тому числі про Кривий Ріг. Багато хто може пам’ятати пісню «Єдина родина – моя Україна».

Він був активним громадським діячем. Входив до криворізького осередку Народного Руху України (В’ячеслава Чорновола). У 1990-х роках був депутатом міської ради Кривого Рогу протягом двох скликань.

Микола Максимович один із засновників міської газети «Наш век», «Весник Кривбасса». Згодом керівництво перебрав на себе його учень і товариш Володимир Гончар.

Впродовж восьми років працював заступником начальника відділу з питань внутрішньої політики виконкому Криворізької міськради.

Останні вісім років присвятив написанню дитячих книжок і віршів, а також добрій пам’яті 40 мотопіхотного батальйону більш відомого в місті як «Кривбас».

«Для нього було надзвичайно важливо, щоб містяни знали про подвиги героїв. Він був справжнім патріотом», – підкреслила Софія Скиба.

Автор збірки поетичних казок «Казки для дорослих дітей», «Автоалфавіт, або Азбука, прочитана з татом», «Секретики від Петрика».

Був нагороджений нагрудним знаком «За заслуги перед містом» ІІІ ступеня.

У Миколи Скиби залишилися троє дочок Софія, Іванна і Ольга, двоє братів Станіслав та Григорій. Три дочки Миколи Скиби та його дружина причетні до журналістики як успішні кореспонденти, редактори та фахівці з піару.

Прощання з Миколою Скибою відбудеться у п’ятницю, 7 жовтня, о 12:00 за адресою: вул. Чорновола, 23. Родина запрошує криворіжців віддати шану та провести Миколу Скибу в останню путь. Поховають поета на цвинтарі в Подовому біля села Красний Під.

Редакція СВОЇХ висловлює співчуття рідним Миколи Максимовича.

Світла пам’ять!

October 6, 2022

Пошукаємо?