Нафта під прицілом: Євросоюз затвердив восьмий пакет санкцій проти росії

Рада ЄС запровадила новий пакет економічних та індивідуальних санкцій проти росії. Приводом для цього стали «референдуми» та незаконна анексія українських територій.

Відтепер законодавство ЄС:
— встановлено верхню межу цін на морське транспортування російської нафти до третіх країн та подальших обмежень на морське транспортування сирої нафти та нафтопродуктів до третіх країн.
— буде заборонено здійснювати морські перевезення та надавати технічну допомогу, брокерські послуги, фінансування чи фінансову допомогу, пов’язані з морськими перевезеннями до третіх країн російської сирої нафти (з грудня 2022 року) або нафтопродуктів (з лютого 2023 року).
— дозволяє надавати транспортні та зазначені послуги, якщо нафта або нафтопродукти закуповуються за встановленим граничним рівнем цін або дешевше.
— накладаються додаткові обмеження на імпорт на деревну масу та папір, цигарки, пластмасу та косметику.
— накладаються додаткові обмеження на імпорт на елементи, що використовуються в ювелірній промисловості, такі як каміння та дорогоцінні метали, які загалом приносять Росії значні доходи.
— обмежено продаж, передача постачання або експорт додаткових товарів, що використовуються в авіаційній галузі.

Крім того, накладаються санкції на фізичних та юридичних осіб, причетних до організації незаконних «референдумів», представників оборонного сектору та осіб, які поширюють дезінформацію про війну.

Також Рада ЄС змінила критерії включення в санкційні списки. Відтепер до них можуть потрапити особи та компанії, що намагаються обійти заборони.

Розширено перелік предметів обмеженого використання, які можуть сприяти військово-технічному вдосконаленню росії. Список тепер включатиме певні електронні компоненти, додаткові хімічні речовини та товари, які можуть бути використані для смертної кари чи тортур.

Рада ЄС вводить заборону на продаж, постачання, передачу або експорт цивільної вогнепальної зброї та боєприпасів до неї, військової техніки, воєнізованої техніки та запасних частин до росії.

Рішення вводить заборону громадянам ЄС обіймати будь-які посади в керівних органах деяких російських державних чи контрольованих державою юридичних осіб, організацій чи органів.

Санкції також передбачають обмеження щодо криптоактивів, надання архітектурних та інженерних послуг, а також консультаційних послуг у галузі інформаційних технологій та юридичних консультацій у росії.

Рада вирішила, що віднині географічне охоплення обмежень, запроваджених 23 лютого, які включають, зокрема, заборону на ввезення товарів з непідконтрольних уряду районів Донецької та Луганської областей, буде поширене також на непідконтрольні українському уряду території Запорізької та Херсонської областей.

На затвердження восьмого пакету санкцій вже відреагували в Офісі президента.

«Євросоюз затвердив восьмий пакет санкцій проти Росії, включаючи стелю цін на нафту. Це чудово, будемо братися за газ. Дотискаємо росію», — зазначив керівник ОП Андрій Єрмак.

Відповідні правові акти незабаром будуть опубліковані в Офіційному журналі ЄС і санкції набудуть чинності.

October 6, 2022

Пошукаємо?