У Кривому Розі квартиру для позбавленої батьківського піклування дитину купили за завищеною вартістю — аудитори

Соцслужби ставлять на облік дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які потребують отримання житла. Останнім часом через недофінансування з 10 претендентів власне житло отримує лише один.

Ситуацією зацікавилися аудитори Рахункової палати. Вони перевірили, як розподіляється нерухомість у різних куточках країни, та знайшли порушення, у тому числі й у Кривому Розі. Звіт опублікували на сторінці Рахункової палати у соцмережі.

У Кривому Розі соцслужба купила двокімнатну квартиру для дитини, позбавленої батьківського піклування, за ціною значно вищою за ринкову вартість.

За рахунок грошей субвенції у вересні 2020 року соцслужба придбала квартиру майже за 345 тисяч гривень у громадянина С. В., який купив її у листопаді 2019 року за 116 тисяч гривень. Тобто за 10 місяців вартість житла зросла утричі.

Аудитори вважають, що тут вартість квартири навмисно занижена як на користь попереднього власника, так і завищена на користь нового покупця.

Схожі ситуації виявили також у Київській та Донецькій областях.

Серед інших порушень, які виявили аудитори, — випадки, коли всупереч закону на облік ставили дітей віком до 16 років або людей, які вже мали житло, а також громадян з місць позбавлення волі.

January 12, 2022

Пошукаємо?