У повітрі Кривого Рогу вдвічі знизився рівень пилу й оксиду азоту 

У грудні рівень забруднення повітря був «низьким». Про це свідчать дані із щомісячного бюлетеня Лабораторії спостережень за забрудненням атмосферного повітря Кривого Рогу.

У порівнянні з груднем 2021 року концентрації пилу і оксиду азоту знизилися на 50%, діоксиду азоту і формальдегіду на 25%. Найвищий рівень забруднення зафіксувала спостережна станція на вулиці Героїв АТО, 92 (район автовокзалу).

Загалом у четвертому квартилі 2022 року, порівняно з тим же періодом у 2021 році, концентрації пилу знизилися на 67%, оксиду вуглецю, сірководню – 50%, діоксиду азоту – 25%, формальдегіду – 22%, діоксиду сірки – 19%.

Нагадаємо, через війну підприємства скоротили обсяги виробництва.

Довідка:

Формальдегід – безбарвний газ з подразливим запахом. Він потрапляє в навколишнє середовище під час виробництва, обробки та утилізації клеїв та синтетичних смол. Також виникає внаслідок недосконалого спалювання скам’янілого палива або відходів. Формальдегід може викликати атопічну екзему та різні алергічні стани. При низькій концентрації відбувається подразнення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів та кон’юнктив, кашель та печіння очей.

Оксиди азоту (оксид азоту (NO) і діоксид азоту (NO2). Це коричневий аж червоний газ з виразним різким запахом. Є природною частиною навколишнього середовища. Утворюються в промисловості, шляхом спалювання скам’янілого палива при високій температурі. Або потрапляють у повітря з автомобільних вихлопних газів. NO – одна з речовин, що викликають парниковий ефект. Основна токсична дія діоксиду азоту – подразнення слизової. Хронічне отруєння може викликати пошкодження зубів або кон’юнктивіт. Оксид азоту дуже легко проникає в легені та кров, а оскільки він мало розчинний у воді, проникає і в нижні дихальні шляхи. Це є загроза особливо для дітей та чутливих людей, що мають проблеми з астмою.

Дрібні частинки пилу пов’язані з іншими небезпечними хімічними речовинами, такими як сульфати, важкі метали – свинець або неорганічні солі. Вони утворюються під час пожеж, процесу спалювання на заводах або в транспорті. Здатні проникати в нижні дихальні шляхи, бронхи та альвеоли легень. Вони мають вплив на серцево-судинну та дихальну системи, подразнюють слизові оболонки дихальних шляхів, знижують здатність до самоочищення і тим самим сприяють розвитку інфекції. А також сприяють раку легень.

 

 

 

January 11, 2023

Пошукаємо?