У разі війни у Кривому Розі готові до використання 39 бомбосховищ із 338

90% захисних споруд не відповідають нормам. Тому у місті з чисельністю населення понад 600 тисяч людей придатні лише 39 укриттів. Про це за інформаційним запитом СВОЇХ повідомляє управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконкому Криворізької міськради.

На даний момент у міському фонді захисних споруд знаходяться 338 притулків:

Тернівський район – 51;

Покровський район – 55;

Саксаганський район – 43;

Металургійний район – 61;

Довгинцівський район – 29;

Центрально-Міський район – 38;

Інгулецький район – 61.

З перерахованих укриттів 322 перебувають у межах міста. Ось карта з їх місцезнаходженням. Проте більшість із них є бомбосховищами лише з паперів.

З 2010 до 2018 року місто провело технічну інвентаризацію бомбосховищ. Станом на 1 січня 2022 року готові до використання лише 39 укриттів.

Інші притулки зруйновані, затоплені або підтоплені ґрунтовими водами. Деякі потребують ремонту, десь демонтували необхідне спецобладнання. Інші споруди немають власника. Оцінку стану сховищ проводило Криворізьке районне управління ДСНС у Дніпропетровській області.

Більшість укриттів були збудовані в 50-х і 80-х роках і знаходяться на промислових об’єктах.

У 1993 році після Директиви начальника штабу цивільної оборони України 542 бомбосховища на території Кривого Рогу перевели до розряду підвальних приміщень та зняли з обліку. У них відсутні система вентиляції, водопостачання та водовідведення.

У 2019 році мер Кривого Рогу видав розпорядження про створення та приведенні до готовністі фонду захисних споруд цивільного захисту. Проте перевірка показала, що 90% підвальних приміщень не відповідають вимогам найпростіших сховищ і тому не можуть бути спорудами подвійного призначення. Йдеться про підвали п’яти та дев’ятиповерхових будинків, які не годяться як укриття.

Із 1100 перевірених підвальних приміщень 90% не відповідають вимогам. 70 підвалів внесли в книгу обліку укриттів Кривого Рогу, ще 207 підвальних приміщень допустимо тимчасово використати як притулок.

Зрештою, у міськвиконкомі посилаються на те, що більшість житлового фонду приватизована, тому жителі квартир та будинків самі можуть привести в готовність підвали та інші прості укриття.

February 9, 2022

Пошукаємо?