Україна подає заявку до НАТО, – Володимир Зеленський

30 вересня Президент звернувся до українського народу та оголосив про рішення подати заявку про вступ до НАТО.

Володимир Зеленський підкреслив, вся територія нашої держави буде звільнена від ворога. А переговори з росією можливі лише з іншим президентом цієї країни, через оголошену путіном анексію Запорізької, Херсонської, Луганської та Донецької областей.

За результатами засідання ставки Головнокомандувача та РНБО було вирішено подати заявку до НАТО у пришвидшеному порядку, як це зробили Швеція та Фінляндія.

«Де-факто ми вже пройшли свій шлях до НАТО. Де-факто ми вже довели сумісність зі стандартами Альянсу. Вони реальні для України – реальні на полі бою та в усіх аспектах нашої взаємодії. Ми довіряємо одне одному, ми допомагаємо одне одному, і ми захищаємо одне одного. Це і є Альянс. Де-факто. Сьогодні Україна подає заявку, щоб зробити це де-юре. За процедурою, яка відповідатиме нашому значенню для захисту всієї нашої спільноти. У пришвидшеному порядку. Ми робимо свій визначальний крок, підписуючи заявку України на вступ у пришвидшеному порядку до НАТО», – зауважив Зеленський.

Президент також закликав уряд ухвалив рішення про санкції проти громадян рф, які підтримують або не протистоять війні рф проти України. А нардепів – підтримати законопроєкт про націоналізацію усіх російських активів.

Зауважимо, у НАТО сьогодні теж готуються зробити заяву.

Нагадаємо, України запропонувала міжнародним партнерам підписати «Київський безпековий договір».

 

September 30, 2022

Пошукаємо?