Україна вийшла ще з низки угод СНД. Розбираємось, до чого це призведе

Народні депутати підтримали вихід України з низки положень Співдружності незалежних держав. Як повідомили у Верховній Раді, денонсація угод із країною-агресором націлена на захист національних інтересів та безпеки України.

Перша Угода стосується співробітництва у боротьбі із незаконною міграцією. Воно передбачало повернення на батьківщину людей, які незаконно перетнули кордон тієї чи іншої сторони угоди. Наразі Україна не зобов’язана це робити.

Друге — Угода про увічнення пам’яті про мужність та героїзм народів держав-членів СНД у Великій Вітчизняній війні. Раніше Україні доводилося радитися з членами Співдружності з приводу виявлення, обліку, облаштування та утримання військових поховань та пам’ятників. Те саме стосувалося ексгумації останків загиблих у Другій світовій війні та їх перепоховання. 274 народні депутати вважали, що зараз наша країна може займатися цим без урахування думки росії чи білорусі.

Третє – Угода про спільний аграрний ринок держав-учасниць СНД. Передбачалося, що сторони формуватимуть спільний ринок сільгосп продукції, а в перспективі — скасовуватимуть мита, ліцензії та квоти на торгівлю. Водночас учасники Співдружності виробляли загальні санітарні та ветеринарні правила. Нині це не має сенсу хоча б тому, що ринок України переорієнтується на європейський.

Зазначимо, наша країна виходить із Угод співпраці членів Співдружності вже давно. У травні 2018 року президент підписав про остаточне припинення участі України у статутних органах СНД.

У лютому Україна вийшла з угод про цивільну авіацію та використання повітряного простору, укладених у межах СНД. У квітні Україна вийшла з угоди, яка стосувалася правил визначення походження товарів країн, що розвиваються. Також уряд схвалив рішення вийти з угоди про співпрацю та взаємодопомогу у митних справах від 15 квітня 1994 року. Влітку 2021 року Україна вийшла з Угоди у галузі захисту прав споживачів.

May 22, 2022

Пошукаємо?