Українська магія: як ЗСУ вдалося атакувати російський аеродром в енгельсі

Україна могла атакувати російський аеродром в енгельсі за допомогою безпілотника. Про це повідомляє американська газета Washington Post з посиланням на анонімні джерела. СВОЇ зібрали головні тези щодо вдалої української операції.

Ввечері 4 грудня державний концерн з виробництва зброї «Укроборонпром» повідомив про перехід до фінальної стадії випробувань ударного безпілотника.

«Позаду — низка успішних випробувань. І ми переходимо до етапу випробування під впливом радіоелектронної боротьби. Після цього ми сподіваємося, що зможемо побачити його в бойовому застосуванні. Обіцяли до кінця цього року – намагаємося обіцянки дотриматися», — заявила прессекретарка підприємства Наталія Сад.

Про розробку відомо небагато. Зокрема, український безпілотник зможе нести бойову частину 75 кг та мати дальність польоту до 1 000 км.

Ранкові новини понеділка 5 грудня почалися з ударів по двох російських аеродромах — в рязані та енгельсі. І якщо в першому випадку все закінчилося вибухом бензовоза та трьома загиблими, то в енгельсі удар пошкодив два бомбардувальники Ту-95.

Окупанти заявили про «незначне ураження обшивки» літаків. Проте супутникові знімки, що їх опублікували журналісти «Схем» свідчать про пожежу як мінімум на одному з бомбардувальників, адже літовище під ним вкрито піною для тушіння.

США заявили, що не надавали Україні озброєння, що здатне вражати цілі на території рф, тим паче на такій великій відстані. Проте голова Пентагону заявив, що партнери не заважають нашій державі розвивати далекобійну зброю.

«Чи США працюють над тим, щоби завадити Україні розвивати власний ударний потенціал на великій відстані? Коротка відповідь – ні, ми цим абсолютно не займаємося», — зазначив міністр оборони США Ллойд Остін.

Те саме анонімне джерело Washington Post називає українські дрони дуже ефективними. Співрозмовник газети пов’язав безпілотниками «Укроборонпрому» не лише вибухи в енгельсі, а й у рязані.

Декілька місяців тому Головнокомандувач Валерій Залужний зазначав, що задля перемоги Україні необхідно переносити війну на територію рф. Схоже, агресору доведеться звикати до все частіших «бавовн» та «задимлень» своїй землі. Також удар по енгельсу опосередковано підтвердили в командуванні Повітряних сил.

December 7, 2022

Пошукаємо?