В Україні можливий новий спалах кору у 2023 – 2025 роках, – Ляшко

Внаслідок російської агресії ситуацію з вакцинуванням населення не є задовільною. За прогнозами міжнародних організацій, країні може загрожувати спалах інфекційного захворювання. Про це повідомляє міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. 

В останнє масовий спалах кору трапився у 2018 – 2020 роках. Тоді захворювання підхопили 150 тисяч громадян, 41 людина померла. 

У 2021 році на кір перехворіли 16 жителів України. Крім того, у 2021 році було зареєстровано 7 випадків правцю, 20 випадків краснухи, 91 випадок кашлюку .

Однак темпи імунізації населення після 24 лютого 2022 суттєво знизилися. 

«Прогнозовані відсотки охоплення щепленнями дітей першого року життя при існуючих темпах вакцинації можуть становити трохи більше 60%, що є вкрай загрозливо», – зауважив Віктор Ляшко. 

Через руйнації багатьох доріг, лікарень та окупації деяких територій не завджи вдається вчасно доставити вакцини у регіони. На окупованій території не скрізь є необхідні умови для зберігання. 

Водночас Україна отримала достатню кількість вакцин для планових профілактичних щепленьі проти COVID-19. За словами міністра, в країні спростили механізм вакцинування, розробили рекомендації для біженців та переселенців як отримати дані про раніше зроблені щеплення, не обмежується доступ до медичних послуг без укладеної декларації з сімейним лікарем чи педіатром.

На засіданні торкнулися й теми безпеки на автошляхах. Через війну кількість загиблих в ДТП збільшилась на 25%. Олексій Білошицький, перший заступник начальника патрульної поліції, пов’язує це зі знищенням дорожніх знаків. Також через бойові дії зруйновано майже 24 тисячі кілометрів доріг. 

June 21, 2022

Пошукаємо?