В Укрзалізниці можуть з’явитися жіночі купе

Укрзалізниця планує тестування жіночих купе. Необхідні ІТ-рішення вже розробляються. Придбати квиток на такі місця невдовзі можна буде через додаток компанії.

Допускатимуться в спеціальні купе жінки, трансжінки та мами з дітьми до 6 років будь-якої статі. Запровадити окремі місця планують у потягах далекого сполучення. Додаткової плати за жіноче купе не братимуть.

Нині Укрзалізниця планує проконсультуватися з юристами, міжнародними та українськими громадськими організаціями, а також внести зміни до нормативних правових актів.

Ідею пілотного проєкту окремих купе для жінок вже підтримала голова комітету з питань організації державної влади та місцевого самоврядування Олена Шуляк. Зголосилася допомогти з реалізацією задуму та напрацювати необхідні зміни до правил пасажирських перевезень.

Спочатку придбати квиток у жіноче купе можна буде лише через мобільний застосунок Укрзалізниці. Далі – все залежатиме від попиту та відгуків.

Крім того, в компанії повідомили, що близько 15% вагонів нині оснащені камерами відеоспостереження та кнопками виклику провідника:

«Ми віримо в комплекс заходів, де тривожні кнопки та сигналізація в купе, відеоспостереження, посилене патрулювання і невідворотне покарання за будь-який доведений прояв домагань відіграватимуть ключову роль у викоріненні цього явища. Тому поточне рішення залізниці — допомогти жінкам почуватися комфортніше та безпечніше за допомогою комплексу заходів, одним з яких стане «пілот» з жіночими купе. Ми тестуватимемо їх упродовж декількох місяців», — зазначив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Лященко.

Нагадаю, влітку 2020 року у потязі Київ-Маріуполь невідомий чоловік побив та ледь не зґвалтував жінку, що їхала в купе з 7-річним сином. А нещодавно у соц.мережах суспільство сколихнув твіт дівчини, яка поділилися побоюваннями подорожування в купе з трьома чоловіками.

Читати також: В Кривому розі фонд держмайна пропонує орендувати частину будівлі «Кривбасгеології»

May 23, 2023

Пошукаємо?