Відновлення експорту: з Одеського порту вийшло перше судно з тоннами кукурудзи

Україна відновила експорт по морю вперше за часи війни. Перше судно вирушило з Одеського порту. Про це повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Йдеться про судно RAZONI, яке під прапором Сьєрра-Леоне прямує до порту Триполі у Лівані. Воно рухатиметься коридором, безпеку якого підтверджено нашими партнерами-гарантами – ООН та Туреччиною. На його борту 26 тисяч тонн української кукурудзи.

«Сьогодні Україна разом з партнерами робить черговий крок до запобігання світовому голоду. Розблокування портів дасть щонайменше 1 мільярд доларів валютної виручки для економіки та можливість для аграрного сектору спланувати посівну наступного року.», — зазначив Кубраков.

Розблокування портів стало результатом переговорів між Україною, рф, Туреччиною та ООН у Стамбулі. Відновленню експорту не завадив навіть удар окупантів по Одесі. А 29 липня порт перевірив особисто президент України Володимир Зеленський.

Довідково: Україна є 4-им найбільшим експортером кукурудзи у світі, тому можливість його вивезення через порти – це колосальної ваги успіх для забезпечення глобальної продовольчої безпеки.

August 1, 2022

Пошукаємо?