Виглядає так, що чиновники Покровського району планують придбати коштовні фрукти і овочі у фірми, яку пов’язують зі «слугою народу»

17 березня Відділ освіти виконкому Покровської районної ради оголосив тендер на придбання заморожених ягід та овочів. Очікувана вартість 351,3 тис. грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро». 

Замовник планує закупити для закладів освіти району:

  • Вишню свіжозаморожену – 200 кг;
  • Горошок зелений свіжозаморожений – 200 кг;
  • Родзинки – 300 кг;
  • Полуницю морожену – 200 кг;
  • Смородину морожену – 200 кг;
  • Сухофрукти – 800 кг.

Єдиним учасником закупівлі було ТОВ «МПС-С» із пропозицію 294 тис. грн.

ГО «Криворізький центр розслідування» порівняв ціни та припустив, що вони можуть бути завищені в 1,5-2,5 рази.

«МПС-С» пропонує вишню за 210 грн/кг, в той час, як на оптовому ринку вона може коштувати від 90 до 100 грн/кг. Сухофрукти від «МПС-С» коштують 90 грн/кг, на ринку можуть коштувати від 40 до 60 грн. Зелений горошок «МПС-С» хоче продати за 135 грн/кг, тоді як ціна в інтернеті може складати близько 60 грн/кг. Родзинки від «МПС-С» коштують 250 грн/кг, на ринку вони можуть коштувати 100-150 грн/кг. Полуниця морожена від «МПС-С» – 200 грн/кг, на ринку можлива ціна – 110 грн/кг. Смородина морожена – 190 грн/кг, у інших постачальників можлива ціна у 90-110 грн/кг.

За підрахунками, фрукти та овочі за альтернативними цінами гіпотетично могли б обійтися у 132 тис. грн, тобто як мінімум у два рази дешевше.

Чому ж у тендері не змогли взяти участь інші учасники з більш вигідними пропозиціями? На думку розслідувачів ГО «Криворізький центр розслідування», потенційних учасників могли відлякати вимоги замовника щодо надання сертифікатів на систему управління безпечністю харчових продуктів, на систему екологічного управління, на систему управління якістю, на систему управління охороною здоров’я та безпекою праці, на систему управління щодо протидії корупції тощо. Вартість оформлення кожного з таких документів може коливатись від 10 до 25 тис. грн.

ТОВ «МПС-С» належить Олександру Гліжинському. Він також є співвласником кількох промислових компаній, у тому числі ТОВ «ДСД плюс». З 2016 по 2019 керівником цієї фірми був Володимир Захарченко – криворізький народний депутат від «Слуги народу» і колишній працівник міліції. Співзасновниками ТОВ «ДСД плюс» є «Завод бурової техніки ДСД», на якому Захарченко до свого походу у велику політику значився директором з безпеки.

Нагадаємо, Тернівський відділ освіти планував закупити соки зі скаженою націнкою у цієї ж фірми. Але після розголосу в ЗМІ, уклав додаткову угоду, у якій ціна зменшилася майже на третину.

April 4, 2023

Пошукаємо?