Володимир Зеленський відсторонив Генпрокурора та усунув голову СБУ Івана Баканова

Президент Україні Володимир Зеленський відсторонив Генерального прокурора Ірину Венедіктову та усунув від виконання обов’язків голову СБУ Івана Баканова.
Венедіктову відсторонено від посади генерального прокурора відповідно до частини 2 статті 11 закону «Про правовий режим воєнного стану», йдеться в указі.
Іншим указом Зеленський поклав виконання обов’язків генерального прокурора на заступника генпрокурора Олексія Симоненка.

Також своїм указом президент усунув Івана Баканова від виконання обов’язків голови Служби безпеки України.

Щодо очільника СБУ — він покидає посаду у рамках статті 47 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України. У ній йдеться про невиконання (неналежне виконання) службових обов’язків, що призвело до людських жертв чи інших тяжких наслідків або створило загрозу настанню таких наслідків, є підставою для усунення такого військовослужбовця від виконання службових обов’язків.

Також стаття передбачає, що посадовця, який вчинив правопорушення, можуть притягнути до дисциплінарної відповідальності. Проте усунення Баканова може бути й скасовано, якщо за результатами службового розслідування підстави для прийняття такого рішення не підтвердилися.

Зазначимо, Іван Баканов є криворіжцем та другом Володимира Зеленського з дитинства. Вони жили в одному під’їзді, навчалися в одній школі, а пізніше — Криворізькому економічному інституті. Також Іван Баканов працював фінансовим директором студії «Квартал 95».

July 17, 2022

Пошукаємо?