«Всю дорогу до лікарні тримав її клубочком», – криворіжець про дівчинку, яку врятували з-під завалів

Ми поспілкувалися з Сергієм, який один з перших опинився на місці прильоту російської ракети. Чоловік допомагав діставати людей з-під завалів до приїзду швидкої та рятувальників. Та відвіз важко поранену 7-річну Аріну до лікарні. 

Чоловік їхав на роботу, коли над автівкою прогримів вибух. Сергій звернув у провулок та почув наступний вибух.

«Тобто я від одного вибуху приїхав до іншого», – каже чоловік.

Він кинув машину та побіг до будинку, на який впала ракета. Там майже нікого не було. Підбігли ще кілька хлопців. Відчувався витік газу, був дим, але полум’я ще не розгоралося. Люди почали кричати, що це все може вибухнути.

«Я почув, що плаче дитина. Хлопчина перший поліз на другий поверх. На сходинках сидів скривавлений чоловік. Поки інші люди намагалися його взяти під руки та відвести на безпечну відстань, хлопчина знайшов цю дитину – дівчинку, та передав іншому. Той виніс її на вулицю, а я вже в нього її забрав». 

Полум’я почало розгоратися. З-під завалів у частині будинку, яку сильно вивернуло, дуже кричала людина.

Постраждалу дівчинку звати Аріна, їй на вигляд 7-10 років (за даними ОВА було госпіталізовано дівчинку 7 років). У неї є молодша сестричка. Яку ще належало розшукати Сергію.

Аріна була в піжамі, на грудях виднілися сліди крові. Проте дитина жалілася лише на біль у руці. Чоловік зафіксував її, попросив не рухати та чимдуж побіг до машини, а це метрів 200 від будинку. На щастя, по дорозі натрапив на бусик з водієм. Заскочив з дитиною всередину та наказав їхати в лікарню.

«Всю дорогу тримав її клубочком. Я ж дивлюсь, в неї грудна клітина вся в крові. Вона втрачає свідомість, приходить в себе, її лице, вона вся в крові. Там жах був. Розмовляв, аби вона не втратила свідомість. Коли ми проїхали перехрестя, ще ніхто не пропускав, світлофори не працювали, такий хаос. Вона почала хрипіти, якийсь шум з грудей, і тоді я чомусь подумав за легені». 

Сергій заніс дівчинку в лікарню, знайшов каталку, поклав обережно та передав медикам. Аріну одразу направили у реанімацію. А люди на бусику відвезли чоловіка назад до будинку.

«Вже були одна чи дві швидкі. Ми розбивали вікна в будинку, забрали в швидкій носилки, намагалися дістати з-під завалів людину, яка кричала з самого початку. Там почався вогонь розгоратися на передостанньому поверсі, де склалися плити. А там же люди були під завалами й газ. Потім з’явилася поліція. І нас попросили відійти». 

З будинку вивели дівчину років 25. Вона була вся в крові та тримала маленьку дитину. Обоє пішли у швидку. До них підсіла ще одна постраждала жінка. Сергій підбіг, аби запитати, чи знають вони Аріну, чи бачили її меншу сестричку та батьків. Жінки у швидкій відповіли, що маленька дитина то і є сестра Аріна. А от де їхні батьки, вони не знали.

«На вид дівчинка була в повному порядку. Але її з усіма забрали у лікарню». 

Сергій також поїхав до медзакладу. Реаніматолог повідомив, що в Аріни наскрізне уламкове поранення грудної клітини. Уламок залетів спереду та вилетів зі спини, зачепивши легені. Дівчинка була в реанімації.

«Її ввели в кому, стабілізували, їй потрібна була кров, забрали її в хірургію. Я попросив, подивіться обов’язково руку. А лікар відповів, що з рукою все гаразд. Схоже, через те, що була пробита грудна клітина, рука чи відмовляла, чи тяжко було її рухати».  

Вже на виході з лікарні Сергій зустрів батьків Аріни. Вони почали розпитувати, в якому стані була дитина. За словами Сергія, це була жахлива картина, тому він їм нічого не розповів. По медичній частині вони можуть розпитати подробиці у лікаря.

«Хто чим міг, той тим і допомагав. Хто боявся, не підходив, хто тікав звідтіля, проходив повз, – пояснює Сергій. – Хлопці, які перші забігли в аварійний будинок, прямо по завалах ходили, це було дивовижно. Вони ходили по будинку, намагалися дізнатися стан людей, бо не всіх можна тягти, різні травми є. Вони молодці». 

На момент виходу матеріалу відомо про трьох загиблих та 13 постраждалих криворіжців, шестеро з них – мешканці цього будинку. Крім Аріни та її сестрички, до лікарні також потрапив трирічний хлопчик. Рятувальники продовжують пошуки півторарічної дитини.

 

 

December 16, 2022

Пошукаємо?