Як Тернівський відділ освіти «крутить» бюджетними коштами?

Тернівський відділ освіти повідомив про «технічну помилку» у тендері на придбання яблук та овочів на порталі «Прозорро». Через «неуважність» чиновників тендер виграла фірма, яку журналісти пов’язують зі скандальним «Агроном-КР». У «Криворізькому центрі розслідувань» перерахували можливі невідповідності у тендері. 

Невідповідність №1. Згідно з оголошенням, замовник планує закупити:

 • Капуста білокачанна свіжа 1 тонна;
 • Буряк 1 тонна;
 • Морква 1 тонна;
 • Цибуля ріпчаста 1,1 тонни;
 • Кріп свіжий 30 кг;
 • Петрушка свіжа 30 кг;
 • Яблука 6 тонн.

Але в тендерній документації замовник вписав не 30 кг кропу та петрушки, а по 100 кг відповідно.

Закон не передбачає внесення змін до оголошення чи тендерної документації. Тому було б логічно скасовувати тендер та оголосити новий з точними даними, але чиновники цього не зробили.

Невідповідність №2. У тендері взяли участь три учасники:

 • ТОВ «МКТ23» з пропозицією 244,1 тис. грн.;
 • ФОП Коваленко Валентина Дмитрівна з пропозицією 271,3 тис. грн.;
 • ТОВ «КСК ЛОГІСТІК» з пропозицією 313,9 тис. грн.

Звісно, всі учасники вираховували свої пропозиції із розрахунку 100 кг кропу та петрушки.

В торгах перемогло ТОВ «МКТ23», бо його пропозиція була на 27,2 тис. грн дешевше заявки ФОП Коваленко та на 69,8 тис. грн заявки ТОВ «КСК Логістік». 4 травня 2023 замовник уклав з переможцем договір.

Однак під час розрахунку ТОВ «МКТ23» у своїй пропозиції зазначає:

 • Кріп: 100 кг Х 250 грн = 7,5 тис. грн. Насправді має бути 25 тис. грн.;
 • Петрушка: 100 кг Х 250 грн = 7,5 тис. грн. Замість 25 тис. грн.

Дуже схоже на арифметичні помилки. Замовник міг попросити учасника усунути невідповідності протягом 24 годин. Натомість заявив про технічну помилку та уклав з постачальником додаткові угоди. У них вказано, що ціна яблук і овочів може бути збільшена постачальником, але не має перевищувати середні ціни по Кривому Рогу та Дніпропетровській області.

Невідповідність №3 Під час укладання договору замовник вказує не по 100 кг петрушки і зелені, а по 30 кг. Це нібито суперечить тендерній документації, а освітяни недоотримають 140 кг зелені. Ми порахували, що це близько 35 тисяч грн. Теоретично, якщо додати цю суму до пропозиції ТОВ «МКТ23» у 244,1 тис. грн, вона стане дорожчою за пропозицію іншого учасника тендеру – ФОП Коваленко.

Де ж узяти ще 140 кг зелені? Виглядає так, що Тернівському відділу освіти доведеться докуповувати петрушку і кріп вже за «прямим» (без використання електронної системи закупівель) договором, за невідомим цінами і, можливо, у того ж ТОВ «МКТ23».

За даними оpendatabot, ТОВ «МКТ23» засновано лише два місяці тому, 1 березня 2023 року. Засновником та керівником є Москаленко Костянтин Володимирович. Він також є керівником «Стармілк-КР», яку «Наші Гроші. Регіон» пов’язують з ТОВ «Агроном-КР» через колишню директорку Марину Полат.

Окрім того, «Агроном-КР» та «Стармілк-КР» мають спільний контактний номер телефону, а також за даними Сlarity-project, спільну адресу електронної пошти.

Зауважимо, «Агроном-КР» часто виграє тендери на постачання продуктів у Кривому Розі та генераторів.

Також «Агроном-КР» згадується у кримінальному провадженні щодо закупівлі олії Департаментом соціальної політики виконкому Криворізької міської ради.

 

May 10, 2023

Пошукаємо?