Єврокомісія рекомендувала надати Україні статус кандидата на членство в ЕС. Ось план дій щодо всупу

17 червня Єврокомісія ухвалила рекомендацію Раді надати Україні статус кандидата у члени ЄС. Про це повідомила на брифінгу голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен. Остаточне рішення приймуть на саміті 23-24 червня.

За словами президента Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн, Україна – це європейська держава, яка продемонструвала стійкість своїх інститутів, що гарантують демократію, верховенство права, а також права людини і повагу, захист нацменшин.

«Ми рекомендуємо надати Україні статус кандидата, розуміючи, що країна проведе низку важливих реформ. Україна чітко продемонструвала прагнення жити за європейськими цінностями та стандартами. І розпочала перед війною шлях до ЄС», — наголосила Урсула фон дер Ляєн. 

План дій, який треба виконати для початку переговорів України про вступ до ЄС, опилюднив голова Офісу Президента Андрій Єрмак:

– Ухвалити та впровадити законодавство про процедуру добору суддів Конституційного Суду України, включаючи процес попереднього відбору на основі оцінки їх доброчесності та професійних навичок, відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії;

– Завершити перевірки доброчесності кандидатів у члени Вищої ради юстиції та відбір кандидатів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;

– Посилити боротьбу з корупцією, зокрема на високому рівні. Призначити нового директора НАБУ та прокурора САП.

– Привести у відповідність законодавство про боротьбу з відмиванням грошей стандартам Групи з фінансових заходів (FATF);  

– Ухвалити стратегічний план реформування всього правоохоронного сектору як частини середовища безпеки України;

– Увести в дію «антиолігархічний» закон;

– Привести законодавство про ЗМІ у відповідність з європейським аудіовізуальним законодавством;

– Завершити реформу законодавчої бази для національних меншин, яка зараз готується, згідно з рекомендаціями Венеціанської комісії і розробити механізми її впровадження.

June 17, 2022

Пошукаємо?